Zavřít

Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

BOHEMIA SEKT letos vysadí dalších 13 hektarů vinic

Vysazujeme odrůdy, o které je na trhu dlouhodobě zájem a jsou i charakteristické pro danou oblast. Právě proto v okolí Pálavy vysazujeme Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Pálavu, které zde mají tradici


bs

BOHEMIA SEKT letos vysadí dalších 13 hektarů vinic

Starý Plzenec/Pavlov, 3. dubna 2019 –Vinařství Pavlov ze skupiny BOHEMIA SEKT vysadí tento týden ve vinařské obci Pavlov 13 hektarů nových vinic.

 „Vysazujeme odrůdy, o které je na trhu dlouhodobě zájem a jsou i charakteristické pro danou oblast. Právě proto v okolí Pálavy vysazujeme Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Pálavu, které zde mají tradici,“ vysvětluje Josef Svoboda, vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT a doplňuje, že výsadbu nových vinic provádí vinohradníci zpravidla v dubnu, kdy jsou pro to nejlepší klimatické podmínky.

Vysazování nových vinic zapadá do dlouhodobé strategie BOHEMIA SEKTU. Cílem firmy je posilovat svoji surovinovou soběstačnost. V současnosti skupina hospodaří na 540 ha  vlastních vinic, jejich výměru hodlá zvyšovat i v dalších letech.

Sektová vinice nabídne letos první sklizeň

V posledních dvou letech se společnost zaměřila také na vysazování vinic určených přímo pro produkci sektů. V obcích Milovice a Pavlov proto vysadil BOHEMIA SEKT odrůdu Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, které jsou pro výrobu šumivých vín v terroiru střední Evropy nejvhodnější. Oproti běžným tichým vínům jsou pro výrobu sektů potřeba hrozny s výraznější kyselinkou, jejich sklizeň je proto ranější než u hroznů určených pro tichá vína. První menší úrodu z těchto vinic očekávají vinohradníci již v letošním roce, avšak plně plodit budou rostliny až po čtyřech letech od vysazení.

O BOHEMIA SEKTU

BOHEMIA SEKT je tradiční český výrobce sektů a vín. Důvěra spotřebitelů ho zavazuje vyrábět kvalitní sekty a vína již více než 70 let. Právě proto dnes pochází více než dvě třetiny sektů vypitých v České republice z jeho produkce. BOHEMIA SEKT zároveň patří k nejvýznamnějším pěstitelům révy a současně je největším zpracovatelem moravských hroznů.

 

Alice Králová

Manažerka PR, BOHEMIA SEKT

alice.kralova@bohemiasekt.cz

+420 733 148 127

 

Hana Křenková

Account Director, ADison

hana.krenkova@adison.cz

+ 420 724 798 580