Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

BOHEMIA SEKT prodal na konci roku 4 miliony lahví sektu

Starý Plzenec, 6. 1. 2015 – Vánoční svátky a silvestrovský večer patří každoročně k období, která jsou neodmyslitelně spjata s lahví Bohemia Sektu. V posledním měsíci roku se BOHEMIA SEKTU tradičně daří prodávat největší podíl z celoroční produkce. V loňském roce to bylo 4 miliony lahví šumivého vína, tedy 40 % celoročního objemu. Celkově v uplynulém roce zaznamenala společnost rekordní prodej a potvrdila svoji pozici lídra trhu. Celkem prodala téměř 26 milionů lahví, z toho téměř 10 milionů lahví sektu. V kategorii sektů narostly meziročně prodeje o celých 7 %.

Naprostou jedničkou mezi šumivými víny zůstává polosuchý Bohemia Sekt demi sec. Mnoho lidí se však nebojí při výběru sektů experimentovat. Na dalších příčkách žebříčku oblíbenosti se umístil Bohemia Sekt brut, Bohemia Sekt rose demi sec, Bohemia Sekt Chardonnay a nealkoholický Bohemia Sekt, stále populárnější je i Bohemia Sekt Blanc de Noirs .

Po pětileté ekonomické krizi se Češi přestali bát utrácet a ve slavnostních okamžicích dávají přednost kvalitním značkám, za které si neváhají připlatit. „Sekt má u nás dlouhodobě status nápoje pro nejslavnostnější chvíle, jako jsou právě silvestr, narozeniny, promoce a podobně. Tyto příležitosti však v rámci jednoho roku spočítáme na prstech jedné ruky. Nadále chceme lidem ukazovat, že existují i další možnosti, a že příležitost k malé oslavě lze najít každý den,“ říká ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek.