Pro média

Pro média
Nabízíme Vám tiskové zprávy,
loga a fotografie ke stažení

Tiskové zprávy

3.4.2019

BOHEMIA SEKT letos vysadí dalších 13 hektarů vinic

Vysazujeme odrůdy, o které je na trhu dlouhodobě zájem a jsou i charakteristické pro danou oblast. Právě proto v okolí Pálavy vysazujeme Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Pálavu, které zde mají tradici

19.2.2019

BOHEMIA SEKT nově distribuuje na českém trhu značku Freixenet

Začátkem letošního roku rozšířila společnost BOHEMIA SEKT své distribuční portfolio o slavnou španělskou značku Freixenet, která je největším výrobcem šumivého vína „cava".

8.2.2019

Společnost BOHEMIA SEKT i letos pokračuje ve spolupráci s Plzeňským krajem

Již po čtrnácté podepsal ředitel společnosti BOHEMIA SEKT s hejtmanem Plzeňského kraje deklaraci, v níž se zavazují ke společnému rozvoji regionu.

4.2.2019

V roce 2018 prodala společnost BOHEMIA SEKT v kategorii sektů a šumivých nápojů 18 milionů lahví.

V roce 2018 prodala společnost BOHEMIA SEKT na českém trhu v kategorii sektů a šumivých nápojů více než 18 milionů lahví, meziročně o 12 procent více. Nejoblíbenějším šumivým vínem stále zůstává Bohemia Sekt demi sec, kterého se prodalo téměř 7,5 milionu lahví.

21.1.2019

Oba sekty v Salonu vín 2019 jsou ze Starého Plzence

V národní soutěži Salon vín 2019 získaly v kategorii šumivých vín zlatou medaili a byly tak zařazeny do degustační expozice 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok

24.10.2018

Vítězem sommeliera roku se opět stává David Král

David Král si titul nejlepšího sommeliera odnesl již potřetí, a tedy dosáhl nejvyššího profesního uznání a v příštích letech již nebude moci soutěžit. V minulosti získala tak zvaný „hattrick“ pouze čtyři jména – Ivo Dvořák, Libor Nazarčuk, Tomáš Brůha a Jakub Přibyl.

16.10.2018

Letošní ročník nabídne velkou rozmanitost i kvalitu

Starý Plzenec, 16. října 2018 - Ve vinařství BOHEMIA SEKT je sklizena již většina letošní úrody. Vinaři začali v druhé polovině srpna se sběrem raných a bílých odrůd, nyní již pomalu dokončují sklizeň pozdních bílých i modrých odrůd. Letos bylo počasí netypické, především rozdíly v podzimních srážkách ovlivňují to, že letošní ročník nebude snadné hodnotit za celou jižní Moravu.

10.10.2018

Trophée talent má vítězku

V Brně dorůstá nová generace sommelierů. Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent ovládla Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova

4.10.2018

Připíjíme na zdraví republiky!

Sto let od vzniku Československé republiky je událost, která rozhodně stojí za oslavu. K této příležitosti připravil Bohemia Sekt unikátní limitovanou edici své nejprodávanější varianty demi sec. Lahev je zabalena do černého sametově matného sleevu se zlatými letopočty 1918 a 2018, okraje etiket zdobí trikolora v národních barvách.

20.8.2018

Vinaři již začali se sklizní. Na její hodnocení je ale ještě brzy

Velké Bílovice, 16.8. 2018 - Tento rok může být úroda hroznů velmi překvapivá, protože v minulých letech vinohradníci ještě nezažili podobné podmínky předcházející sklizni. Kvalitu i množství ještě může ovlivnit počasí v průběhu dozrávání hroznů a také podzimní sklizeň.