Zavřít

Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

Vinohradníci se těší na dobrou úrodu, mrazíky révu dosud neohrozily

Přestože je čas sklizně a výroby vína ještě daleko, dosavadní vývoj na vinici dává vinařům nadějné vyhlídky, že v tomto roce by mohla být dobrá sklizeň hroznů.

 


bs


Vinohradníci se těší na dobrou úrodu, mrazíky révu dosud neohrozily

 

Starý Plzenec, 9. května 2019 - Letošní počasí vinné révě dosud přálo, vinaři se proto těší na dobrou úrodu. Jejich naději na příznivý výsledek letošní práce na vinici zvyšuje i déšť, který přišel v posledních dnech. Úrodu dosud neohrozily ani obávané jarní mrazy.

Přestože je čas sklizně a výroby vína ještě daleko, dosavadní vývoj na vinici dává vinařům nadějné vyhlídky, že v tomto roce by mohla být dobrá sklizeň hroznů. Pěstitelům přály hlavně dubnové teploty, které se pozitivně odrazily na růstu mladých výhonků révy.

„Začátek května je typická chladová perioda, která ještě růst vinné révy mírně pozdrží. Jarní mrazíky rostlinám zatím neuškodily, ale ještě nelze dělat ukvapené závěry. Riziko mrazíků trvá a každý vinař je rád, když má toto období zdárně a bez újmy za sebou,“ shrnuje současnou situaci na vinicích Josef Svoboda, vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT.

Přestože počasí bylo teplotně nadprůměrné, díky současným dešťovým srážkám na začátku května, se sucho dále neprohlubuje a podle vinařů dosud nezpůsobilo významné újmy. „Koncem dubna se objevily suché praskliny v půdě a na lehkých půdách, a hlavně v mladých vinicích, se to projevilo nepravidelným rašením. Současné srážky přišly v pravou dobu, ale potřebovaly bychom jich co nejvíce. Současný stav nám ale umožnil spustit práce na obdělávání půdy na vinicích,“ doplňuje Josef Svoboda.


Kontakt pro média:

 

Alice Králová

manažerka PR | BOHEMIA SEKT

Alice.kralova@bohemiasekt.cz

+420 733 148 127

 

Michaela Vrbová

Media Relations Manager, PEPR Consulting

vrbova@peprconsulting.cz

+420 737 755 094