Přeskočit na obsah

Kdo jsme

F_A22_0265_FF

Kdo jsme

První sekt začal v našich sklepích zrát už v roce 1942. I díky této dlouhé tradici a velké důvěře, které se mezi spotřebiteli těšíme, pochází dnes více než polovina sektů vypitých v České republice z naší produkce. Patříme také k nejvýznamnějším pěstitelům révy a jsme i největším zpracovatelem moravských hroznů. Naše síla pramení z půdy a krajiny, kde působíme. Udržitelné podnikání a ochrana přírodních zdrojů proto stojí v centru našeho zájmu.

Naše hodnoty

BS_web_fotky_a_ikony_NASE_ZNACKY
nase_mise (1)

Naše značky

Jsme tradiční společností, která stojí na lokálních značkách s mnohaletou historií. Pečujeme o ně tak, aby i v budoucnu byly v té nejlepší kondici.
Jsme jedničkou na trhu šumivých vín a patříme mezi nejvýznamnější hráče na trhu tichých vín. Zákazníkům přinášíme nejen tradiční Bohemia Sekt a Habánské sklepy, ale i mnoho dalších úspěšných českých a světoznámých značek.

Zjistit více
BS_web_fotky_a_ikony_UDRZITELNOST
udrzitelnost

Udržitelnost a zodpovědnost

Děláme vše proto, abychom na trh uváděli produkty špičkové kvality a stejně zodpovědně přistupujeme i k životnímu prostředí. Udržitelná řešení hledáme ve všech oblastech podnikání – od práce na vinici, přes obaly až po nakládání s odpady.
Naše podnikání stojí na tradičních lokálních značkách. Proto si uvědomujeme, jak důležité je podporovat regiony i obyvatele, kteří v nich žijí.

Zjistit více
BS_web_fotky_a_ikony_ZAMESTNANCI
zamestnanci

Naši zaměstnanci

Kvalita našich produktů pramení z umu a poctivé práce našich zaměstnanců. Proto nám leží na srdci jejich spokojenost i další rozvoj.
Jsme hrdí, že celá čtvrtina zaměstnanců s námi zůstává přes 20 let, mnozí i celý život. To nám pomáhá vytvářet příjemnou atmosféru rodinné firmy. Chceme mít ty nejkvalitnější lidi v odvětvích, která jsou pro nás důležitá. Společně tvoříme silný a úspěšný tým.

Zjistit více
BS_web_fotky_a_ikony_NASE_MISE
nase_znacky

Naše mise

Dáváme jiskru velkým i malým okamžikům života.

V centru všech našich aktivit jsou vždy naši spotřebitelé. Naše vína a sekty jsou s nimi v momentech oslav, při každodenních radostech i ojedinělých příležitostech, kterým dodávají punc výjimečnosti.
A to je přesně to, co nás pohání – potěšení z toho, že lidem pomáháme vychutnat si život.

Historie

1942

Sklepy bývalého staroplzeneckého pivovaru se naplní vínem

První bublinky ve Starém Plzenci se začaly vyrábět v roce 1942. Tehdy si Českomoravské vinné sklepy pronajaly část zavřeného staroplzeneckého pivovaru. O rok později zde už stálo prvních 17 sudů a v roce 1944 dalších 30 hektolitrů vína. A tím se datuje zakvašení historicky prvního sektu ve Starém Plzenci.

1942
1945

Američtí osvoboditelé ochutnávají český sekt

Na jaře roku 1945 za zvuku kvílení sirén a dunění bombardérů dozrává ve sklepích první sekt. 6. května 1945 uvítal Starý Plzenec americké osvoboditele a na druhý den si s nimi na jejich počest nepřipíjel ničím jiným než zmíněným červeným sektem. Během oslav se prý vypilo 37 000 lahví! Na jejich etiketách nebyla ještě uvedena značka. Jméno “Black Widow”, tedy Černá vdova, sekt dostal až o rok později podle názvu amerických bombardérů operujících nad Plzní.

1945
1945

Nejdéle nepřetržitě vyráběný sekt

Rok 1945 přinesl do obchodů novinku, extra suchý sekt Chateau Radyně, který své jméno získal podle hradu nad Starým Plzencem. Sklenku Chateau Radyně si můžete vychutnat i dnes, je nejdéle nepřetržitě vyráběným sektem u nás.

1949
1949

Francouz, který odhalil Čechům tajemství výroby špičkových šumivých vín

Příběh Bohemia Sektu by nebyl úplný bez zmínky o francouzském odborníkovi, rodákovi ze Champagne, Louisi Girardotovi, který obohatil staroplzenecké sklepmistry o své rozsáhlé znalosti technologie výroby sektů. O šarmantním elegánovi, který do Starého Plzence přišel v roce 1949, se mezi pamětníky ještě stále vypráví. Nejen o jeho lásce k sektům, ale i k ženám. Ženy byly údajně i hlavním důvodem, proč Louis Girardot dával sektu přednost před vínem jako nápoji, který „je blízký ženám a ženy jsou pak bližší vám,“ jak s oblibou říkával.

1945-1[1]
1970

Zrodila se ikona

Počátkem 60. let náležel Starému Plzenci status největší „sektárny“ v Československu. Hlad po sektech dál rostl a vedení společnosti proto předurčilo novou budoucnost závodu – dosáhnout kapacity 1,6 milionu lahví ročně tzv. kontinuální výrobou. Tato metoda využívala postupného prokvášení vína v tancích. Zprovoznění kontinuální technologie a zavedení výrobní linky v roce 1970 patří k historickým milníkům plzeneckého závodu, kdy se poprvé oficiálně zrodil Bohemia Sekt demi sec, dodnes oblíbené šumivé víno s harmonickou, jemně polosuchou chutí a svěží, středně plnou květnatou vůní.

1970
1985

Dvě metody výroby sektu

V roce 1985 se definitivně stanovily dvě metody výroby sektů, které se v Plzenci využívají pro výrobu sektu dodnes. První je charmatová metoda, založená na prokvášení vína v uzavřených velkých tlakových nádobách. Druhou, od které se v Plzenci nikdy úplně neustoupilo, je tradiční metoda označovaná jako „Champenoise.“ Klasickou metodou sekt prokváší přímo v konkrétních lahvích, které pak zákazník dostane na stůl.

1985
1994

Rodina se rozrůstá

Oblíbený Bohemia Sekt demi sec a brut se v roce 1994 poprvé stočil do lahve o objemu 1,5 litru. Světlo světa spatřily zmíněné sekty v i 200 ml lahvičkách.

1994
1996

Královský přípitek

V září 1994 se na společenské akci na Bertramce formou degustace konala předpremiéra nového přírůstku do portfolia – sektu nejvyšší třídy Louis Girardot. V pražském hotelu Atrium ho o rok později pokřtil Karel Gott. Doslova královské pocty se dočkal v roce 1996, kdy Českou republiku navštívila britská panovnice, Její Veličenstvo královna Alžběta II. Sekty Louis Girardot a Chateau Radyně se připíjelo na státní recepci slavnostního večera.

1996
1999

Bohemia Sekt Prestige

Rok 2000 byl pro svět přivítáním nového milénia, a tak jsme se rozhodli připravit limitovanou edici Bohemia Sekt 2000 brut určený speciálně pro novoroční oslavy. Původně limitovaná edice Bohemia Sekt 2000 se stala ale tak populární, že nakonec trvale rozšířila naše produktové řady. Dnes, již pod názvem Bohemia Sekt Prestige, nabízí neopakovatelný chuťový zážitek i pro nejnáročnější milovníky šumivých vín.

1999_lahev

SOUČASNOST

Kráčíme dál po vytyčené cestě

Pokračujeme v cestě, která byla definovaná už u zrodu našich prvních sektů – vyrábět výborná vína, která budou součástí významných okamžiků našich spotřebitelů. Vnímáme vaše přání a doplňujeme pravidelně náš sortiment. V roce 2007 jsme představili nealkoholický Bohemia Sekt, v roce 2020 Bohemia Sekt ICE, který se pije hlavně na ledu. A v roce 2022 růžovou verzi Bohemia Sekt Ice PiNK!, se kterou ledí tají. Máme radost, že naše vína sklízejí úspěchy na tuzemských i zahraničních vinařských soutěžích. V roce 2022 vinařství BOHEMIA SEKT zvítězilo v soutěži Vinařství roku v kategorii velké vinařství. V roce 2022 se Bohemia Sekt Centrum ve Starém Plzenci stalo podruhé vítězem prestižní ankety TOP vinařský cíl, která v České republice mapuje ta nejlepší místa pro milovníky vín. Přijměte pozvání do BOHEMIA SEKT Návštěvnického Centru ve Starém Plzenci i do našich moravských vinařství a vinoték.

Bohemiasekt_Pink-14

Naše vinařství

BS_web_vinarstvi_mapka_1081x1453px_BS

Bohemia Sekt

Bohemia Sekt je nejoblíbenější značka sektů v ČR, a název „Bohemka“ se proto leckdy užívá i jako synonymum všech šumivých vín. Za její výrobou stojí od počátku umění sklepmistrů ze Starého Plzence, města ležícího poblíž Plzně. Vlajkovou lodí je šumivé víno Bohemia Sekt demi sec s harmonickou jemně polosuchou chutí. Mezi zavedené stálice dnes patří i řada Bohemia Sekt Prestige, prémiové sekty vyráběné klasickou metodou. V roce 2020 značka odstartovala novou éru ledového osvěžení s Bohemia Sekt ICE. Ledové bubliny se staly nejúspěšnější novinkou v historii vinařství.

BS_web_vinarstvi_mapka_1081x1453px_HS

Habánské sklepy

V Habánských sklepích vznikají výjimečná vína z moravských hroznů, která sbírají ocenění na českých i světových soutěžích. Jejich úspěch však není náhodný. Vinařství totiž navazuje na dědictví původních Habánů, kteří v 16. století přispěli k rozmachu vinařství na Moravě. Habáni ctili vytrvalost, pracovitost a vážili si půdy i révy vinné, o níž se pečlivě starali. Právě tyto přednosti se i dnes propisují do vlastností tolik oblíbených vín s nezaměnitelným charakterem. Zkrátka, jen dobré přetrvá.

Chci vědět více
BS_web_vinarstvi_mapa_1081x1453px_VP

Vinařství Pavlov

Pro Vinařství Pavlov jsou typická bílá přívlastková vína, která se umisťují na nejvyšších příčkách prestižních vinařských soutěží a směle konkurují nejlepším bílým vínům z celého světa. Stejně tak jsou chloubou předních restaurací a vinoték. Vína se vyrábí z prvotřídních hroznů vypěstovaných na Pálavě, nejteplejší lokalitě jižní Moravy, kde se vinařská tradice uchovává po staletí.

Chci vědět více
BS_web_vinarstvi_mapka_1081x1453px_CHB

Chateau Bzenec

Malebný viniční statek Chateau Bzenec leží uprostřed úrodné vinařské podoblasti Slovácka. Právě na těchto vinicích mají hrozny vynikající podmínky pro vyzrávání. Ve spojení s umem a poctivou péčí vinohradníků se zde rodí skvostná vína. Místní specialitou je odrůda Ryzlinku rýnského, z jehož hroznů před 140 lety připravili bzenečtí vinaři úplně první moravský sekt. Jeho špičkovou chuť v nezměněné kvalitě, navíc pravidelně oceňovanou předními degustátory, můžete okusit i dnes.

Chci vědět více
BS_web_vinarstvi_mapka_1081x1453px_VM

Víno Mikulov

Radost z objevování. To je posláním vinařství VÍNO MIKULOV, jehož vína vyrábíme z pečlivě vybraných moravských odrůd. Víno Mikulov Sommelier Club je řadou určenou zejména náročným zákazníkům, kteří dokážou ocenit kvalitu a odrůdovou čistotu vín. Řada MIKULOVE, to jsou oblíbená vína z kvalitních moravských hroznů, která přináší jedinečný chuťový zážitek za dostupnou cenu.

Chci vědět více

Kontaktní formulář

  Děkujeme za váš zájem

  Brzy se vám někdo ozve

  Kontakty

  BOHEMIA SEKT, s.r.o.

  Spisová značka C 26443 vedená u Krajského soudu v Plzni

  Zastavte se u nás na skleničku nebo pro lahev vašeho oblíbeného vína.
  Poznejte, jak a kde vzniká. Těšíme se na vaši návštěvu.

  Vinotéka Bohemia Sekt

  Vinotéka Sommelier Club

  Vinotéka Habánské sklepy

  Buďme Spolu na sítích