Sekt je radost, noblesa, vášeň a styl

Přehrát spot

Odjakživa oslovuje všechny, kdo prožívají život naplno
a s chutí nacházejí kouzlo v každém okamžiku

Přehrát spot

Je součástí výjimečných událostí,
oslav, společenských a kulturních akcí

Přehrát spot

A stejně tak patří k oslavám
drobných radostí života

Přehrát spot

Prožívejte vášeň. Nechte se unášet radostí a touhou
překvapovat jeden druhého

Přehrát spot

Rozehrajte společné okamžiky

Přehrát spot

Poznejte Bohemia sekt

Bohemia Sekt je nejoblíbenějším šumivým vínem u nás. Jeho tradiční, jemně perlivá chuť dokáže vykouzlit atmosféru slavnostní, stejně jako intimní a romantickou. Bohemia Sekt je tou pravou chutí malých i velkých radostí života.

A protože každý okamžik si žádá svůj styl, vybírat můžete ze široké nabídky kvalitních šumivých vín se značkou Bohemia Sekt.

Bohemia Sekt

Demi sec

Bohemia Sekt demi sec je symbolem sektu v tuzemsku. Je také naší nejprodávanější variantou. Kdykoliv se najde malý či velký důvod radovat se z životních událostí, Bohemia Sekt demi sec je pokaždé u toho.

Jaké je jeho tajemství?

Toto proslulé šumivé víno si již více než 40 let získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.

Bohemia Sekt

Brut

Objevte skutečně skvělou partii mezi suchými sekty. Brut, tedy extra suchá varianta je k rozehrání společných okamžiků jako stvořená - je totiž zvlášť výborná jako aperitiv.

Čím si vás získá?

Toto vysoce ušlechtilé šumivé víno má jemnou a svěží vůni, harmonickou chuť s příjemně vystupujícími kyselinkami a jemné dlouhotrvající perlení. Odborníky je doporučován jako aperitiv a přímo svádí k podávání ke studené snídani.

Bohemia Sekt

Rosé demi sec

Bohemia Sekt rosé je tu pro všechny, kdo si rádi vychutnají kapku romantiky a něžnosti. Pro romantické večery je jako stvořený a především dámy ocení potěšení z šumivého vína v růžovém tónu.

Čím vás okouzlí?

Krásnou, lososově růžovou barvou, svěží, jemnou ovocnou vůní a nasládlou, polosuchou chutí. Jeho cuveé je složeno z pečlivě vybíraných modrých hroznů. Jemné, dlouhotrvající perlení povzbudí k chuti především v kombinaci s dezerty nebo zmrzlinou. Příjemně zahraje v míchaných nápojích, jako je například bowle.

Bohemia Sekt

Chardonnay brut

Jedinečnost tohoto sektu tvoří Chardonnay v cuvée. Odrůda Chardonnay nejen patří mezi nejoblíbenější, ale jedná se o jedinou bílou odrůdu, ze které se vyrábí pravé šampaňské.

Čím si vás získá?

Elegantní sekt „Blanc de Blancs" je stvořen z hroznů atraktivní odrůdy Chardonnay, která mu propůjčuje jedinečný charakter. Je uveden v kondici brut, takže lépe vyniká jeho rafinovaná vůně spojující tóny limetky, pomela a bílých květů s nádechem medu a oříšků v pozadí.
Na první pohled okouzlí světle žlutozelenou barvou se zlatými odlesky a velmi jemným perlením, při kterém perličky vystupují pouze v tenkých řetízcích a vytvářejí na obvodu hladiny překrásnou korunu. Tento sekt byl zvolen spotřebiteli jako nejlepší novinka roku 2012 mezi sekty.

Bohemia Sekt

Nealkoholický

Svůj oblíbený nealkoholický Bohemia Sekt si teď můžete dopřát i ve svůdné variantě Rosé. Romantická růžová barva a svěží ovocná chuť s převažujícími tóny malin podtrhnou každý zážitek, který by neměl vyprchat z paměti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nealkoholický Bohemia Sekt náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, sektu a vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti kvalitního sektu.

Bohemia Sekt

Nealkoholický ROSÉ

Svůj oblíbený nealkoholický Bohemia Sekt si teď můžete dopřát i ve svůdné variantě Rosé. Romantická růžová barva a svěží ovocná chuť s převažujícími tóny malin podtrhnou každý zážitek, který by neměl vyprchat z paměti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nealkoholický Bohemia Sekt náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, sektu a vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti kvalitního sektu.

Bohemia Sekt

Blanc de Noirs brut

Unikátní bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs je druhem sektu, který nemá na českém trhu konkurenci. Je vyráběn z modrých hroznů a je ideálním sektem pro ty, kdo rádi objevují jedinečné chutě a styly.

Čím je unikátní?

Nejčastěji vznikají sekty z bílých vín vyráběných z bílých hroznů – ta jsou pak nazývána Blanc de Blancs. Tajemství jedinečnosti Bohemia Sektu Blanc de Noirs je ve výrobě z vín z hroznů modrých (ze kterých se běžně vyrábějí vína červená). Tato metoda dodává sektu unikátní charakteristiky, odlišné od sektů Blanc de Blancs. Díky modrým hroznům získává štíhlé tělo, přírodní sladkost ovoce i lahodnost a nižší kyselinu. Bohemia Sekt Blanc de Noirs vám učaruje nevšední chutí, jemným perlením a ojedinělým květinovým aroma.

Bohemia Sekt

Rosé brut

Romantické chvilky nemusejí nutně být sladké. Bohemia Sekt Rosé brut je vynikající růžovou volbou stvořenou pro všechny, kdo raději vyhledávají sušší varianty svého oblíbeného sektu.

Čím vás okouzlí?

Tajemství tohoto sektu s bohatším a zároveň dlouhotrvajícím perlením, s nádhernou lososovou barvou, spočívá ve skvělé kompozici modrých odrůd v cuvée. Ve vůni se projevuje svěžest a ovocnost s tóny lesních plodů. Jeho svěží a harmonická chuť vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb.

 

Bohemia Sekt

Červený demi sec

Červená je barva vášně a smyslnosti. Podlehněte jí s jedinečnou variantou červeného Bohemia Sektu. Výjimečná chuťová harmonie a jemná, svěží vůně vás potěší nejen ve chvílích, kdy zatoužíte po kapce vášně.

V čem je jeho kouzlo?

Bílý nebo růžový sekt je oblíbená klasika. Už jste ale objevili zcela ojedinělý chuťový zážitek se sektem červeným? Jeho smyslná souhra se sladkými dezerty a čokoládovými pochoutkami vás zcela ohromí. A možná vás inspiruje i k dalším smyslným kombinacím. Ne náhodou je Bohemia Sekt nejprodávanějším červeným sektem u nás.

 

Bohemia Sekt

La Fleur

Romantika i nespoutaná vášeň, nevinnost i neodolatelná touha. Podlehněte výjimečnosti Bohemia Sektu La Fleur, jedinečného sektu z pečlivě vybraných aromatických odrůd, který probudí Vaše nejsmyslnější představy.

Čím je výjimečný?

Především svým jedinečným aroma. To je intenzivní, bohaté, připomínající rozkvetlé růže a muškáty v pozadí s tóny exotického ovoce. A samozřejmě také šťavnatou, plnou chutí s příjemným perlením na jazyku a delším, ovocně kořenitým závěrem. Zlatavě žlutá barva s elegantním a bohatým perlením svádí k ochutnání, ideálně ve dvou.

Ocenění

TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (šarže 14015J)
Nár. soutěž vín - znojemské podoblasti 2016 - stříbrná medaile (šarže 15025E)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015J)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015G, 14015K, 14015J)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (šarže 14015K)
Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (šarže 15025C)
San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (šarže 14015J)

Concours Mondial de Bruxelles 2015 -  zlatá medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044C)
Vinařské Litoměřice 2015 -  zlatá medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (šarže 14022A, 14019A, 14015B, 2044C)
OENOFORUM 2015 - Zlatá medaile (šarže 14019A), Vítěz kategorie a zlatá medaile (šarže 14015B)
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (šarže 14019A, 14015B) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (šarže 14019A) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (šarže 14019A, šarže 14015C), Vítěz kategorie a zlatá medaile (šarže 2044C)
DECANTER London, Velká Británie 2015 - diplom (šarže 14019A), bronzová medaile (šarže 2044C)
Vinalies Internationales 2015 - zlatá medaile (šarže 2044A)
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - bronzová medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044C)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile - nejlepší šumivé víno z východní Evropy (šarže 14019A)
Concours Mondial de Bruxelles 2015, Belgie - zlatá medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044C)
San Francisco IWC 2015, USA -  stříbrná medaile (šarže 14019A), stříbrná medaile (šarže 2044C)
Vind Du Monde, Paříž, Francie 2015 - zlatá medaile 
VinaAngora Hungary 2015, Maďarsko - zlatá medaile (šarže 14019A)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (šarže 14015J)


Bohemia Sekt Prestige

Prestige brut

Tento klenot je v tuzemsku nejprodávanějším sektem vyráběným tradiční metodou. Pro svůj jedinečný charakter je ideální pozvánkou do světa prestižních šumivých vín. A ideálním dárkem pro každého znalce s vytříbeným vkusem.

Čím je výjimečný?

Bohemia Sekt Prestige brut je neopakovatelné šumivé víno, vyráběné tradiční metodou s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée vzniklo jedinečnou kombinací jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Bohemia Sekt Prestige brut má unikátní jiskrný vzhled, nezaměnitelnou chuť, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Svou výjimečnost Bohemia Sekt Prestige brut již mnohokrát potvrdil na prestižních výstavách po celém světě.

Ocenění

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14016)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (šarže 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2014 - bronzová medaile (šarže 2042B)
GRAND PRIX VINEX 2014 - stříbrná medaile (šarže 2042B)
Nomin.soutěž slovácké podoblasti 2014 -Nominace do Salonu vín 2015 (šarže 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2015 - broznzová medaile (šarže 14016)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (šarže 14016)
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - diplom (šarže 14016) 
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (šarže 14016) 

Bohemia Sekt Prestige

Prestige rosé brut

I mezi sekty vyráběnými tradiční metodou najdou romantické duše svou oblíbenou růžovou variantu. Dopřejte si půvab růžového sektu skutečně na úrovni. Není žádným překvapením, že tento jedinečný sekt je nejprodávanějším rosé sektem vyráběným tradiční metodou.

Co jej dělá výjimečným?

Bohemia Sekt Prestige rosé brut má skutečně jedinečný charakter. I tato varianta vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 12-15 měsíců. Vína pro cuvée pocházejí z modrých hroznů odrůd Rulandské modré, Frankovka a Zweibeltrebe z vybraných vinic jižní Moravy. Bohemia Sekt Prestige rosé brut vás okouzlí svou příjemnou lososovou barvou a jemným dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni zaujme ovocnými tóny připomínajícími lesní jahody a maliny. Jeho chuť je svěží, lehká a ovocná. I tato varianta již posbírala mnohá ocenění na prestižních tuzemských i zahraničních výstavách.

Ocenění

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (šarže 14015H)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015H)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015H, 15025D)

Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015H)

Valtické vinné trhy 2014 - zlatá medaile (šarže 2052M)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (šarže 2052M)
San Francisco IWC 2014 stříbrná medaile (šarže 2052M)
OENOFORUM 2014 stříbrná medaile (šarže 2052M)
Prague Wine Trophy 2014 2. kolo stříbrná medaile (šarže 2052M)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (šarže 14023D), zlatá medaile (šarže 14025D), bronzová medaile (šarže 14015D) 
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (šarže 14023D) 
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (šarže 14015D, 14023D, 3046D) 
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (šarže 14015D)  
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (šarže 14023D)  
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (šarže 14023D)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (šarže 1415D), stříbrná medaile (šarže 14023D)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (šarže 14020D) 
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (šarže 14023D)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (šarže 14015H)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige demi sec

Bohemia Sekt Prestige demi sec jsme stvořili pro všechny, kdo ocení prémiové sekty vyráběné tradiční metodou a zároveň vyhledávají polosuché varianty. Je jasným důkazem, že tyto dvě skutečnosti se mohou skvěle snoubit. Jeho výjimečnost potvrzují i mnohá ocenění na významných soutěžích.

Co na něm oceníte?

Prémiový Bohemia Sekt Prestige demi sec vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée je stvořeno z jedinečné kombinace jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Vyniká dlouhotrvajícím perlením, příjemnou zelenkavě zlatavou barvou, bohatou chutí s dlouho doznívající perzistencí a harmonickými tóny typickými pro kondici demi sec.

Ocenění

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (šarže 14011F)
AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14011F, 15033)

San Francisco IWC 2016 - zlatá medaile
 (šarže 14011F)
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (šarže 14020)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (šarže 14020), diplom (šarže 14011A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (šarže 14020)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (šarže 14020, 14011A)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (šarže 14020)
DECANTER London, Velká Británie - diplom (šarže 14020) 
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - stříbrná medaile (šarže 14020), bronzová medaile (šarže 14011A) 
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (šarže 14020)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (šarže 14020), stříbrná medaile (šarže 14011A)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (šarže 14011)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (šarže 14011F)
 

 


Bohemia Sekt Prestige

Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají – naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Vychutnejte si požitek z Bohemia Sekt Prestige Chardonnay, sektu typu Blanc de Blancs připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi.

Čím je jedinečný?

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay si vás ihned získá svou zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Vůně je elegantní s bohatým aroma citrusového a sadového ovoce, v pozadí s tóny bílých květů. Chuť je šťavnatá, medově hebká, připomínající sušené ovoce, s delším závěrem. Tento jedinečný sekt vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců.

Ocenění

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 15027)
AWC VIENNA 2016 - diplom (šarže 3039D)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - stříbrná medaile (šarže 3039D)
San Francisco IWC 2016 - stříbrná medaile (šarže 3039D)
Vinařské Litoměřice 2015 - stříbrná medaile (šarže 3045), zlatá medaile (šarže 2050C)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Silver (šarže 3045)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (šarže 3045)
OENOFORUM 2015 - stříbrná medaile (šarže 2050C) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (šarže 2050C)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (šarže 2050C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (šarže 15027)

Speciální sekty

Chateau Radyně

PROPADNOUT SEKTŮM V KATEGORII EXTRA BRUT JE ZNÁMKOU VYZRÁLOSTI A OSOBITÉHO VKUSU. POKUD CHCETE OBJEVIT TUTO VÝJIMEČNOU KATEGORII, CHÂTEAU RADYNĚ VÁM BUDE TÍM NEJLEPŠÍM PRŮVODCEM.

Čím je unikátní?

Château Radyně je sekt připravený tradiční metodou kvašením v lahvi. Je jedinečný nízkým obsahem zbytkového cukru, který jej řadí do kategorie Extra brut. Dává tak vyniknout dokonalé harmonii a ušlechtilé perzistenci chuti předurčené dlouhým ležením sektu na kvasinkách. Právem se řadí mezi špičku sektů z České republiky. Již od roku 1945.

Speciální sekty

Chateau Belveder

Objevte intenzivní zážitek, který přináší další z našich speciálních sektů - Chateau Belveder s historií výroby starší než 50 let. Svou výjimečně plnou barvou, vůní i chutí si dokáže získat každého znalce sektů té nejvyšší jakosti.

Čím si získá vás?

Chateau Belveder, červený sekt v kondici doux (sladký) je vyráběn tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení 12-15 měsíců. Jedná se o elegantní červený sekt s výjimečným cuvée odrůd Frankovky a Svatovavřineckého, díky kterému vás již při prvním pohledu okouzlí krásná sytá granátová barva. Ve vůni se objevují tóny lesních plodů v pozadí doplněné decentním aroma marmelády. Chuť je překvapivě osvěžující, marmeládově sladká, v dochuti se objevuje příjemná kyselinka. Vyšší obsah cukru Chateau Belveder doux (52 g/l) je typickým znakem červených sektů.
Celkově se jedná o velmi harmonický sekt s příjemnou měkkou chutí, který vynikne při podávání s dezerty, s čerstvým ovocem a čokoládou, popř. s masy v pikantních marinádách na grilu.

Ocenění

TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (šarže 2045A)
AWC VIENNA 2016
- stříbrná medaile (šarže 2045A)

San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (šarže 2045A)

IWSC London 2015 - stříbrná medaile (1035A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (šarže1035C)
GRAND PRIX VINEX 2015 - Velká zlatá medaile (šarže 1035C)
Salon vín České republiky 2015 - umístění v salonu vín 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - stříbrná medaile (šarže 1035C) 
OENOFORUM 2015, Velehrad - zlatá medaile (šarže 1035C) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (šarže 1035C) 
DECANTER London, Velká Británie 2015 - bronzová medaile (šarže 1035A)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (šarže 1035C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (šarže 1190)
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (šarže 1035C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (šarže 2045A)


Speciální sekty

Louis Girardot

Poznejte nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti Bohemia Sekt, pojmenovaný na počest Louise Girardota, špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín, který v počátcích výroby sektů ve Starém Plzenci zasvěcoval místní sklepmistry do tajů jejich výroby.

Proč je naší vlajkovou lodí?

Louis Girardot, náš nejušlechtilejší sekt, vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírány nejlepší ročníky bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24-36 měsíců; dlouhé zrání mu dodává velmi jemné dlouhotrvající perlení a zároveň je nezbytné k vytvoření dokonale vyzrálé a harmonické charakteristiky.
Sekt Louis Girardot vyniká příjemnou zlatavě žlutou barvou, naleželým buketem a harmonickou chutí s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Pravidelně získává ocenění za mimořádnou kvalitu na nejvýznamnějších tuzemských i světových soutěžích. I proto se zaslouženě dočkal vskutku královské pocty: sekt Louis Girardot byl po pečlivé volbě servírován britské panovnici, Její královské výsosti Alžbětě II., během její návštěvy v Praze.

 

Aktuality

20.3.2017

Ministr zemědělství Marian Jurečka zavítal do Starého Plzence

Při své návštěvě Plzeňského kraje nezapomněl ministr zemědělství Marian Jurečka navštívit ani naši společnost a prohlédnout si místo, kde vznikají nejznámější tuzemské sekty.

7.3.2017

Ochutnejte oceněná vína z Prague Wine Trophy: zabodovaly sekty i bílá vína z Moravy

Praha, 7. března 2017 - Ochutnejte výběr medailových vín z galadegustace prestižního mezinárodního festivalu Prague Wine Trophy. Kralovali mu zástupci z produkce skupiny BOHEMIA SEKT, kteří si odnesli celkem 54 ocenění. Jedno z nejvyšších vyznamenání kvality, titul Champion, si v kategorii šumivých vín odnesl Chateau Bzenec brut 2013. Medaili získal i Bohemia Sekt Prestige brut 2013. Mezi nejlépe oceněné se dostala vína z produkce Víno Mikulov Sommelier Club, bílá vína z Vinařství Pavlov a také červená z Habánských sklepů.

18.1.2017

Salon vín České republiky 2017 odtajnil výsledky: Poznejte ta nejlepší vína Čech a Moravy

Do letošního ročníku národní soutěže „Salon vín České republiky 2017“ bylo zařazeno 5 vín z produkce skupiny BOHEMIA SEKT. U degustační komise uspěly sekty Bohemia Sekt Prestige brut 2013 a Chateau Bzenec brut 2013, které obsadily obě dvě místa vyhrazená pro kategorii šumivých vín, a také bílá vína ročníku 2015 - Víno Mikulov Sommelier Club Ryzlink rýnský, Habánské sklepy Rulandské bílé a Chateau Bzenec Terroir Collection Rulandské bílé.

13.1.2017

BOHEMIA SEKT loni prodal přes 15 milionů lahví sektů a šumivých nápojů

Zájem Čechů o bublinky stoupá, společnost BOHEMIA SEKT díky úspěšné sezoně navýšila prodej sektů a šumivých nápojů na českém trhu meziročně o bezmála 8 % na více než 15 milionů lahví. Celkově loni prodala firma ze Starého Plzence 28,5 milionu lahví sektů, šumivých nápojů, tichých vín a lihovin, ve srovnání s rokem 2015 šlo o tříprocentní nárůst.

13.12.2016

PF 2017

Přejeme Vám klidné Svátky a úspěšný rok 2017. A nezapomeňte, že na Ježíška to teprve začíná.

27.10.2016

Nejlepším sommelierem ČR je opět David Král z Bohemia Sektu

Praha 25. října 2016 – Vítězem devatenáctého ročníku soutěže BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR je David Král, který odbornou porotu přesvědčil, že profesi sommeliera ovládá teoreticky i prakticky ze všech soutěžících nejlépe. Na druhém místě skončil Pavol Velič z MAKRO Akademie, třetí byl Lukáš Benda z Vinařství Volařík.

14.10.2016

Bohemia Sekt vyhrál anketu TOP vinařský cíl

Starý Plzenec 14. října 2016 – Bohemia Sekt Centrum ve Starém Plzenci se stalo vítězem prestižní ankety bedekr TOP vinařský cíl, která v České republice mapuje ta nejlepší místa pro milovníky vín. Výsledky soutěže, kterou pořádá Vinařský institut, byly vyhlášeny ve čtvrtek 13. října 2016 na slavnostním galavečeru v Louckém klášteře ve Znojmě.

22.7.2016

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25. výročí Bohemia Sektem

Již čtvrtstoletí se v Českém Krumlově koná Mezinárodní hudební festival. Jeho hlavní letošní hvězdou je tenorista Juan Diego Flórez, který svým operním galakoncertem celý festival zahájil. Během tří týdnů si budou moci milovníci klasické hudby užít celkem 17 koncertů a již tradičně i sklenky Bohemia Sektu.

30.6.2016

Tři české sekty mají zlato z maďarské soutěže VINAGORA

Starý Plzenec 30. června 2016 – Mezinárodní soutěž vín VINAGORA byla letos pro BOHEMIA SEKT více než úspěšná, sekty ze Starého Plzence získaly v Maďarsku hned tři zlaté medaile. Zlato si z Budapešti odváží Chateau Radyně extra brut 2012, Louis Girardot brut 2011 a Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2013.

17.6.2016

Bohemia Sekt La Fleur je podle spotřebitelů nejlepší novinkou roku 2015

Starý Plzenec 17. června 2016 – Sekt La Fleur, který společnost BOHEMIA SEKT představila v loňském roce, uspěl v soutěži Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka a zvítězil v kategorii sektů. Výsledky šestnáctého ročníku byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru na konce května v kině Lucerna.