Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Poznejte Bohemia sekt

Bohemia Sekt je nejoblíbenějším šumivým vínem u nás. Jeho tradiční, jemně perlivá chuť dokáže vykouzlit atmosféru slavnostní, stejně jako intimní a romantickou. Bohemia Sekt je tou pravou chutí malých i velkých radostí života.

A protože každý okamžik si žádá svůj styl, vybírat můžete ze široké nabídky kvalitních šumivých vín se značkou Bohemia Sekt.

Bohemia Sekt

Demi sec

Bohemia Sekt demi sec je symbolem sektu v tuzemsku. Je také naší nejprodávanější variantou. Kdykoliv se najde malý či velký důvod radovat se z životních událostí, Bohemia Sekt demi sec je pokaždé u toho.

Jaké je jeho tajemství?

Toto proslulé šumivé víno si již více než 40 let získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.

Bohemia Sekt

Brut

Objevte skutečně skvělou partii mezi suchými sekty. Brut, tedy extra suchá varianta je k rozehrání společných okamžiků jako stvořená - je totiž zvlášť výborná jako aperitiv.

Čím si vás získá?

Toto vysoce ušlechtilé šumivé víno má jemnou a svěží vůni, harmonickou chuť s příjemně vystupujícími kyselinkami a jemné dlouhotrvající perlení. Odborníky je doporučován jako aperitiv a přímo svádí k podávání ke studené snídani.

Bohemia Sekt

Rosé demi sec

Bohemia Sekt rosé je tu pro všechny, kdo si rádi vychutnají kapku romantiky a něžnosti. Pro romantické večery je jako stvořený a především dámy ocení potěšení z šumivého vína v růžovém tónu.

Čím vás okouzlí?

Krásnou, lososově růžovou barvou, svěží, jemnou ovocnou vůní a nasládlou, polosuchou chutí. Jeho cuveé je složeno z pečlivě vybíraných modrých hroznů. Jemné, dlouhotrvající perlení povzbudí k chuti především v kombinaci s dezerty nebo zmrzlinou. Příjemně zahraje v míchaných nápojích, jako je například bowle.

Bohemia Sekt

Chardonnay brut

Jedinečnost tohoto sektu tvoří Chardonnay v cuvée. Odrůda Chardonnay nejen patří mezi nejoblíbenější, ale jedná se o jedinou bílou odrůdu, ze které se vyrábí pravé šampaňské.

Čím si vás získá?

Elegantní sekt „Blanc de Blancs" je stvořen z hroznů atraktivní odrůdy Chardonnay, která mu propůjčuje jedinečný charakter. Je uveden v kondici brut, takže lépe vyniká jeho rafinovaná vůně spojující tóny limetky, pomela a bílých květů s nádechem medu a oříšků v pozadí.
Na první pohled okouzlí světle žlutozelenou barvou se zlatými odlesky a velmi jemným perlením, při kterém perličky vystupují pouze v tenkých řetízcích a vytvářejí na obvodu hladiny překrásnou korunu. Tento sekt byl zvolen spotřebiteli jako nejlepší novinka roku 2012 mezi sekty.

Bohemia Sekt

Nealkoholický

Jedinečný požitek z přípitku sklenkou sektu si teď můžete dopřát v každé situaci. Možná řídíte, očekáváte potomka či prostě zrovna jen netoužíte po něčem alkoholickém. U nealkoholického Bohemia Sektu jsme odstranili alkohol tak, aby neztratil nic ze své výjimečnosti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nealkoholický Bohemia Sekt náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, sektu a vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti kvalitního sektu.

Bohemia Sekt

Nealkoholický ROSÉ

Svůj oblíbený nealkoholický Bohemia Sekt si teď můžete dopřát i ve svůdné variantě Rosé. Romantická růžová barva a svěží ovocná chuť s převažujícími tóny malin podtrhnou každý zážitek, který by neměl vyprchat z paměti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nealkoholický Bohemia Sekt náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, sektu a vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti kvalitního sektu.

Bohemia Sekt

Blanc de Noirs brut

Unikátní bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs je druhem sektu, který nemá na českém trhu konkurenci. Je vyráběn z modrých hroznů a je ideálním sektem pro ty, kdo rádi objevují jedinečné chutě a styly.

Čím je unikátní?

Nejčastěji vznikají sekty z bílých vín vyráběných z bílých hroznů – ta jsou pak nazývána Blanc de Blancs. Tajemství jedinečnosti Bohemia Sektu Blanc de Noirs je ve výrobě z vín z hroznů modrých (ze kterých se běžně vyrábějí vína červená). Tato metoda dodává sektu unikátní charakteristiky, odlišné od sektů Blanc de Blancs. Díky modrým hroznům získává štíhlé tělo, přírodní sladkost ovoce i lahodnost a nižší kyselinu. Bohemia Sekt Blanc de Noirs vám učaruje nevšední chutí, jemným perlením a ojedinělým květinovým aroma.

Bohemia Sekt

Rosé brut

Romantické chvilky nemusejí nutně být sladké. Bohemia Sekt Rosé brut je vynikající růžovou volbou stvořenou pro všechny, kdo raději vyhledávají sušší varianty svého oblíbeného sektu.

Čím vás okouzlí?

Tajemství tohoto sektu s bohatším a zároveň dlouhotrvajícím perlením, s nádhernou lososovou barvou, spočívá ve skvělé kompozici modrých odrůd v cuvée. Ve vůni se projevuje svěžest a ovocnost s tóny lesních plodů. Jeho svěží a harmonická chuť vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb.

 

Bohemia Sekt

Červený demi sec

Červená je barva vášně a smyslnosti. Podlehněte jí s jedinečnou variantou červeného Bohemia Sektu. Výjimečná chuťová harmonie a jemná, svěží vůně vás potěší nejen ve chvílích, kdy zatoužíte po kapce vášně.

V čem je jeho kouzlo?

Bílý nebo růžový sekt je oblíbená klasika. Už jste ale objevili zcela ojedinělý chuťový zážitek se sektem červeným? Jeho smyslná souhra se sladkými dezerty a čokoládovými pochoutkami vás zcela ohromí. A možná vás inspiruje i k dalším smyslným kombinacím. Ne náhodou je Bohemia Sekt nejprodávanějším červeným sektem u nás.

 

Bohemia Sekt

La Fleur

Romantika i nespoutaná vášeň, nevinnost i neodolatelná touha. Podlehněte výjimečnosti Bohemia Sektu La Fleur, jedinečného sektu z pečlivě vybraných aromatických odrůd, který probudí Vaše nejsmyslnější představy.

Čím je výjimečný?

Především svým jedinečným aroma. To je intenzivní, bohaté, připomínající rozkvetlé růže a muškáty v pozadí s tóny exotického ovoce. A samozřejmě také šťavnatou, plnou chutí s příjemným perlením na jazyku a delším, ovocně kořenitým závěrem. Zlatavě žlutá barva s elegantním a bohatým perlením svádí k ochutnání, ideálně ve dvou.

Bohemia Sekt

Ryzlink rýnský sec

Králem vín a vínem králů, tak je právem nazýván Ryzlink rýnský. Jeho svěží chuť s jemnou kyselinkou i typická vůně lipového květu změní každou příležitost v opravdu královský zážitek.

Co je pro něj typické?

Tento jednoodrůdový sekt má zelenkavou barvu se zlatavými odstíny a intenzivní jemné perlení. Aroma sektu připomíná sadové ovoce, zejména pak zralé broskve a meruňky, s lehkým podtónem rozkvetlé lípy. Chuť je ovocná, svěží, připomínající tóny citrusů, s harmonickým poměrem kyselin a cukru vytvářející příjemný aromatický závěr.
Doporučujeme podávat ke grilovaným rybám, pečené drůbeži či k tvrdým sýrům.

Ocenění

 

Berliner Wein Trophy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Nár.soutěž vín -  Mikulovské podoblasti 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Concours Mondial de Bruxelles 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 14017F)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Vinařské Litoměřice 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
TERRAVINO 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017D)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017D)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige 36

Bohemia Sekt Prestige 36 získává díky 36 měsícům ležení na kvasinkách a cuvée z odrůd Chardonnay a Rulandské modré své výjimečné chuťové charakteristiky - ušlechtilé terciální tóny, patrnou mineralitu a nádech pečeného toastu. Díky tomu, si tento klenot mezi sekty vychutná každý, ale jen znalec ho dokáže ocenit.

Skutečný klenot mezi sekty

Bohemia Sekt Prestige 36 zaujme jiskrně citronovou až světle zlatavou barvou a jemným, bohatým perlením. Ušlechtilá, jemně ovocná vůně připomíná zralé jablko, v závěru s minerálními tóny a nádechem pečeného toustu. Elegantní, dokonale čistá a příjemně vyvážená chuť sektu je šťavnatá, se svěží pikantní kyselinkou.

Tříleté ležení na kvasinkách dodává sektu ušlechtilé terciální tóny, harmonicky doplňující jeho nezaměnitelný charakter. Vyznačuje se intenzivní, svěží a příjemně strukturovanou perzistencí.

Ocenění

Berliner Wein Trophy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 17055G)
ASIA WINE TROPHY 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 17055G, 16024R)
MUVINA Prešov 2018 - Zlatá medaile Champion šumivých vín (Int. šarže vína 17055G)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16024R, 16024P, 16024M)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024R, 16024P, 16024M)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024P)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024P)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024R)
Vinalies Internationales 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024P)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024E, 15025L)
MUNDUSvini 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024E, 15025L)
AWC VIENNA 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15025L)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024C)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16024E)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15025L)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15025L)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15025L)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16024C, 15025L)
TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14015J)
Nár. soutěž vín - znojemské podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025E)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015J)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015G, 14015K, 14015J)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (Int. šarže vína 14015K)
Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (Int. šarže vína 15025C)
San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015J)

Concours Mondial de Bruxelles 2015 -  zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vinařské Litoměřice 2015 -  zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14022A, 14019A, 14015B, 2044C)
OENOFORUM 2015 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 14015B)
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A, 14015B) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (Int. šarže vína 14019A) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A, šarže 14015C), Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 2044C)
DECANTER London, Velká Británie 2015 - diplom (Int. šarže vína 14019A), bronzová medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vinalies Internationales 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2044A)
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - bronzová medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile - nejlepší šumivé víno z východní Evropy (Int. šarže vína 14019A)
Concours Mondial de Bruxelles 2015, Belgie - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
San Francisco IWC 2015, USA -  stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vind Du Monde, Paříž, Francie 2015 - zlatá medaile 
VinaAngora Hungary 2015, Maďarsko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015J)


Bohemia Sekt Prestige

Prestige brut

Tento klenot je v tuzemsku nejprodávanějším sektem vyráběným tradiční metodou. Pro svůj jedinečný charakter je ideální pozvánkou do světa prestižních šumivých vín. A ideálním dárkem pro každého znalce s vytříbeným vkusem.

Čím je výjimečný?

Bohemia Sekt Prestige brut je neopakovatelné šumivé víno, vyráběné tradiční metodou s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée vzniklo jedinečnou kombinací jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Bohemia Sekt Prestige brut má unikátní jiskrný vzhled, nezaměnitelnou chuť, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Svou výjimečnost Bohemia Sekt Prestige brut již mnohokrát potvrdil na prestižních výstavách po celém světě.

Ocenění

 

Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025B)
Nár.soutěž vín -  Mikulovské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025A)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025A)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16025A)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016E)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile  (Int. šarže vína 14016E)
Concours Mondial de Bruxelles 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016E)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14016E)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2014 - bronzová medaile (Int. šarže vína 2042B)
GRAND PRIX VINEX 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2042B)
Nomin.soutěž slovácké podoblasti 2014 -Nominace do Salonu vín 2015 (Int. šarže vína 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2015 - broznzová medaile (Int. šarže vína 14016)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016)
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - diplom (Int. šarže vína 14016) 
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14016) 

Bohemia Sekt Prestige

Prestige rosé brut

I mezi sekty vyráběnými tradiční metodou najdou romantické duše svou oblíbenou růžovou variantu. Dopřejte si půvab růžového sektu skutečně na úrovni. Není žádným překvapením, že tento jedinečný sekt je nejprodávanějším rosé sektem vyráběným tradiční metodou.

Co jej dělá výjimečným?

Bohemia Sekt Prestige rosé brut má skutečně jedinečný charakter. I tato varianta vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 12-15 měsíců. Vína pro cuvée pocházejí z modrých hroznů odrůd Rulandské modré, Frankovka a Zweibeltrebe z vybraných vinic jižní Moravy. Bohemia Sekt Prestige rosé brut vás okouzlí svou příjemnou lososovou barvou a jemným dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni zaujme ovocnými tóny připomínajícími lesní jahody a maliny. Jeho chuť je svěží, lehká a ovocná. I tato varianta již posbírala mnohá ocenění na prestižních tuzemských i zahraničních výstavách.

Ocenění

 

MUNDUSvini 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 17055E)
Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 17055E)
Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 17055D)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024L) 
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16024L)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025I)
AWC VIENNA 2017 - Diplom (Int. šarže vína 16024D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025N)
Nár.soutěž vín - Znojemské podoblasti 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024G)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16024D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 15025I)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15025N)

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015H, 15025D)

Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)

Valtické vinné trhy 2014 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2052M)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
San Francisco IWC 2014 stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
OENOFORUM 2014 stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
Prague Wine Trophy 2014 2. kolo stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D), zlatá medaile (Int. šarže vína 14025D), bronzová medaile (Int. šarže vína 14015D) 
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D) 
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14015D, 14023D, 3046D) 
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015D)  
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14023D)  
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 1415D), stříbrná medaile (Int. šarže vína 14023D)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020D) 
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (Int. šarže vína 14023D)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015H)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige demi sec

Bohemia Sekt Prestige demi sec jsme stvořili pro všechny, kdo ocení prémiové sekty vyráběné tradiční metodou a zároveň vyhledávají polosuché varianty. Je jasným důkazem, že tyto dvě skutečnosti se mohou skvěle snoubit. Jeho výjimečnost potvrzují i mnohá ocenění na významných soutěžích.

Co na něm oceníte?

Prémiový Bohemia Sekt Prestige demi sec vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée je stvořeno z jedinečné kombinace jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Vyniká dlouhotrvajícím perlením, příjemnou zelenkavě zlatavou barvou, bohatou chutí s dlouho doznívající perzistencí a harmonickými tóny typickými pro kondici demi sec.

Ocenění

 

ASIA WINE TROPHY 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030G)
Nár.soutěž vín - Mikulovské podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a velká zlatá medaile (Int. šarže vína 16030G)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 16025C)
MUVINA Prešov 2018 - Diplom (Int. šarže vína 16030G)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Velká zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16030F)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague Wine Champion (Int. šarže vína 16030F)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16030E)
Vino Ljubljana 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030F)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030F, 16030E)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16030F)
Vinalies Internationales 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína16030E)
TERRAVINO 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15033E)
AWC VIENNA 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15033E, 16031A)
Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16030D)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2017 - Stříbrná medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína16030C)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16030D)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile  (Int. šarže vína 15033E)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15033E)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16031A)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15033E)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16031A)

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011F)
AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011F, 15033)

San Francisco IWC 2016 - zlatá medaile
 (Int. šarže vína 14011F)
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020), diplom (Int. šarže vína 14011A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14020)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020, 14011A)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020)
DECANTER London, Velká Británie - diplom (Int. šarže vína 14020) 
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020), bronzová medaile (Int. šarže vína 14011A) 
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020), stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011A)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14011F)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají – naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Vychutnejte si požitek z Bohemia Sekt Prestige Chardonnay, sektu typu Blanc de Blancs připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi.

Čím je jedinečný?

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay si vás ihned získá svou zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Vůně je elegantní s bohatým aroma citrusového a sadového ovoce, v pozadí s tóny bílých květů. Chuť je šťavnatá, medově hebká, připomínající sušené ovoce, s delším závěrem. Tento jedinečný sekt vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců.

Speciální sekty

Bohemia Sekt Prestige Limited edition

Do řady Bohemia Sekt Limited edition zařazujeme malé výjimečné šarže sektů, o které se chceme podělit se všemi, pro něž se objevování nekonečného světa sektů stalo vášní. Dárkové balení obsahuje lahev 0,75 l.

Objevujte svět sektu

Sekt šarže 2046A má středně intenzivní zelenkavě žlutou barvu se zlatavými odlesky a dokonale jemné, vyrovnané perlení. Vůně sektu je intenzivní, jemně ovocná, s tóny hrušek, másla a čerstvé chlebové kůrky. Chuť je elegantní, poměrně extraktivní, s příjemnou ovocností, která je podpořena vyváženou distingovanou kyselinkou. Perzistence je harmonická a dlouhotrvající. Sekt byl připraven z odrůdy Rulandského bílé tradiční metodou kvašením v lahvi.   

Ocenění

 

Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2018 - Sříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16026H)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16026H)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Salon vín - Národní soutěž vín ČR 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026C)
MUNDUSvini 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027B)
AWC VIENNA 2017 - diplom (Int. šarže vína 16026C)
San Francisco IWC 2017 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026D)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16026D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15027B)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027)
AWC VIENNA 2016 - diplom (Int. šarže vína 3039D)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3039D)
San Francisco IWC 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3039D)
Vinařské Litoměřice 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3045), zlatá medaile (Int. šarže vína 2050C)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 3045)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3045)
OENOFORUM 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2050C) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (Int. šarže vína 2050C)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2050C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027)

Speciální sekty

Chateau Radyně

PROPADNOUT SEKTŮM V KATEGORII EXTRA BRUT JE ZNÁMKOU VYZRÁLOSTI A OSOBITÉHO VKUSU. POKUD CHCETE OBJEVIT TUTO VÝJIMEČNOU KATEGORII, CHÂTEAU RADYNĚ VÁM BUDE TÍM NEJLEPŠÍM PRŮVODCEM.

Čím je unikátní?

Château Radyně je sekt připravený tradiční metodou kvašením v lahvi. Je jedinečný nízkým obsahem zbytkového cukru, který jej řadí do kategorie Extra brut. Dává tak vyniknout dokonalé harmonii a ušlechtilé perzistenci chuti předurčené dlouhým ležením sektu na kvasinkách. Právem se řadí mezi špičku sektů z České republiky. Již od roku 1945.

Speciální sekty

Chateau Belveder

Objevte intenzivní zážitek, který přináší další z našich speciálních sektů - Chateau Belveder s historií výroby starší než 50 let. Svou výjimečně plnou barvou, vůní i chutí si dokáže získat každého znalce sektů té nejvyšší jakosti.

Čím si získá vás?

Chateau Belveder, červený sekt v kondici doux (sladký) je vyráběn tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení 12-15 měsíců. Jedná se o elegantní červený sekt s výjimečným cuvée odrůd Frankovky a Svatovavřineckého, díky kterému vás již při prvním pohledu okouzlí krásná sytá granátová barva. Ve vůni se objevují tóny lesních plodů v pozadí doplněné decentním aroma marmelády. Chuť je překvapivě osvěžující, marmeládově sladká, v dochuti se objevuje příjemná kyselinka. Vyšší obsah cukru Chateau Belveder doux (52 g/l) je typickým znakem červených sektů.
Celkově se jedná o velmi harmonický sekt s příjemnou měkkou chutí, který vynikne při podávání s dezerty, s čerstvým ovocem a čokoládou, popř. s masy v pikantních marinádách na grilu.

Ocenění

 

ASIA WINE TROPHY 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
MUNDUSvini 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 14019D)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
MUVINA Prešov 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 3042A)
Valtické vinné trhy 2018  - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Les Grand Concours du Monde 2018 Strasbourg 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
Vinalies Internationales 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Salon vín - Národní soutěž vín ČR 2018 - Salon vín ČR 2018 a Zlatá medaile (Int. šarže vína 2047A)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14019D)
MUNDUSvini 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 114019D)
San Francisco IWC 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 14019D)
Concours Mondial de Bruxelles 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Regional Champion (Int. šarže vína 14019D)

TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2045A)
AWC VIENNA 2016
- stříbrná medaile (Int. šarže vína2045A)

San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 2045A)

IWSC London 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 1035C)
GRAND PRIX VINEX 2015 - Velká zlatá medaile (Int. šarže vína 1035C)
Salon vín České republiky 2015 - umístění v salonu vín 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035C) 
OENOFORUM 2015, Velehrad - zlatá medaile (Int. šarže vína 1035C) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035C) 
DECANTER London, Velká Británie 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035A)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1190)
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2045A)

Speciální sekty

Louis Girardot

Poznejte nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti Bohemia Sekt, pojmenovaný na počest Louise Girardota, špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín, který v počátcích výroby sektů ve Starém Plzenci zasvěcoval místní sklepmistry do tajů jejich výroby.

Proč je naší vlajkovou lodí?

Louis Girardot, náš nejušlechtilejší sekt, vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírány nejlepší ročníky bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24-36 měsíců; dlouhé zrání mu dodává velmi jemné dlouhotrvající perlení a zároveň je nezbytné k vytvoření dokonale vyzrálé a harmonické charakteristiky.
Sekt Louis Girardot vyniká příjemnou zlatavě žlutou barvou, naleželým buketem a harmonickou chutí s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Pravidelně získává ocenění za mimořádnou kvalitu na nejvýznamnějších tuzemských i světových soutěžích. I proto se zaslouženě dočkal vskutku královské pocty: sekt Louis Girardot byl po pečlivé volbě servírován britské panovnici, Její královské výsosti Alžbětě II., během její návštěvy v Praze.

Aktuality

24.10.2018

Vítězem sommeliera roku se opět stává David Král

David Král si titul nejlepšího sommeliera odnesl již potřetí, a tedy dosáhl nejvyššího profesního uznání a v příštích letech již nebude moci soutěžit. V minulosti získala tak zvaný „hattrick“ pouze čtyři jména – Ivo Dvořák, Libor Nazarčuk, Tomáš Brůha a Jakub Přibyl.

16.10.2018

Letošní ročník nabídne velkou rozmanitost i kvalitu

Starý Plzenec, 16. října 2018 - Ve vinařství BOHEMIA SEKT je sklizena již většina letošní úrody. Vinaři začali v druhé polovině srpna se sběrem raných a bílých odrůd, nyní již pomalu dokončují sklizeň pozdních bílých i modrých odrůd. Letos bylo počasí netypické, především rozdíly v podzimních srážkách ovlivňují to, že letošní ročník nebude snadné hodnotit za celou jižní Moravu.

16.10.2018

Cenu společnosti BOHEMIA SEKT vyhrál hnědák Sauls jezdcem Serstashem Ferhanovem

Pardubice, 13. října 2018 - Druhý říjnový víkend již tradičně patřil dvoudennímu dostihovému svátku v Pardubicích v čele s již 128. Velkou pardubickou steeplechase.

10.10.2018

Trophée talent má vítězku

V Brně dorůstá nová generace sommelierů. Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent ovládla Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova

4.10.2018

Pozvánka na vernisáž

Vážení přátelé dobrého sektu a vína, milovníci umění, dovolujeme si Vás srdečně pozvat na vernisáž výstavy Jiří Šlitr: Jó, to jsem ještě žil. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

4.10.2018

Připíjíme na zdraví republiky!

Sto let od vzniku Československé republiky je událost, která rozhodně stojí za oslavu. K této příležitosti připravil Bohemia Sekt unikátní limitovanou edici své nejprodávanější varianty demi sec. Lahev je zabalena do černého sametově matného sleevu se zlatými letopočty 1918 a 2018, okraje etiket zdobí trikolora v národních barvách.

20.8.2018

Vinaři již začali se sklizní. Na její hodnocení je ale ještě brzy

Velké Bílovice, 16.8. 2018 - Tento rok může být úroda hroznů velmi překvapivá, protože v minulých letech vinohradníci ještě nezažili podobné podmínky předcházející sklizni. Kvalitu i množství ještě může ovlivnit počasí v průběhu dozrávání hroznů a také podzimní sklizeň.

25.6.2018

Francie ocenila růžový Bohemia Sekt Prestige zlatem

Červen 2018 - Léto je ideálním obdobím pro vychutnání si svěžích růžových vín a bublinek. A pro špičkovou kvalitu nemusíte jezdit daleko, Bohemia Sekt Prestige brut rosé zaujal francouzskou porotu a získal zlatou medaili na patnáctém ročníku celosvětové soutěže Mondial du rosé.

12.6.2018

BOHEMIA SEKT patří mezi nejlepší zaměstnavatele Česka

Starý Plzenec 12. 6. 2018 – Druhým nejlepším zaměstnavatelem v kategorii do 500 zaměstnanců v roce 2018 se v Plzeňském kraji stal výrobce oblíbených sektů a vín, společnost BOHEMIA SEKT. V soutěži Zaměstnavatel roku se firma umístila na přední příčce již podruhé.

5.6.2018

Réva vinná odkvete nejrychleji za posledních 20 let

Velké Bílovice 5. června 2018 Vinohradníci dostali od přírody první signál, kdy letos začne sklizeň hroznů. Nástup kvetení révy letos zaznamenali už 21. května, tedy nejdříve za posledních dvacet let. Vliv počasí na vegetaci se dá srovnat s rokem 2000, kdy byl konec květu 5. června a sklizeň pak začala už třetí týden v srpnu. Letos vypadá situace podobně, neboť v těchto dnech 90 % révy vinné již odkvetlo.