Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Udělejte pro lásku něco velkého

Přehrát spot

Poznejte Bohemia sekt

Bohemia Sekt je nejoblíbenějším šumivým vínem u nás. Jeho tradiční, jemně perlivá chuť dokáže vykouzlit atmosféru slavnostní, stejně jako intimní a romantickou. Bohemia Sekt je tou pravou chutí malých i velkých radostí života.

A protože každý okamžik si žádá svůj styl, vybírat můžete ze široké nabídky kvalitních šumivých vín se značkou Bohemia Sekt.

Bohemia Sekt

Ice

Užijte si léto se vším, co k němu patří. Podmanivé tóny Chardonnay a aromatických odrůd jsou doslova stvořeny pro kombinaci s chladivými kostkami ledu. Ideální na letní dny s přáteli. Bohemia Sekt Ice – led nás spojuje!

Jak si vychutnat lední osvěžení?

Bohemia Sekt Ice si naplno vychutnáte ve větší vinné sklence s kostkami ledu. Výraznou chuť i vůni ještě podtrhne snítka máty. Vychutnávejte s přáteli.

Bohemia Sekt

Demi sec

Bohemia Sekt demi sec je symbolem sektu v tuzemsku. Je také naší nejprodávanější variantou. Kdykoliv se najde malý či velký důvod radovat se z životních událostí, Bohemia Sekt demi sec je pokaždé u toho.

Jaké je jeho tajemství?

Toto proslulé šumivé víno si již půl století získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.

Bohemia Sekt

Brut

Objevte skutečně skvělou partii mezi suchými sekty. Brut, tedy extra suchá varianta je k rozehrání společných okamžiků jako stvořená - je totiž zvlášť výborná jako aperitiv.

Čím si vás získá?

Toto vysoce ušlechtilé šumivé víno má jemnou a svěží vůni, harmonickou chuť s příjemně vystupujícími kyselinkami a jemné dlouhotrvající perlení. Odborníky je doporučován jako aperitiv a přímo svádí k podávání ke studené snídani.

Bohemia Sekt

Rosé demi sec

Bohemia Sekt rosé je tu pro všechny, kdo si rádi vychutnají kapku romantiky a něžnosti. Pro romantické večery je jako stvořený a především dámy ocení potěšení z šumivého vína v růžovém tónu.

Čím vás okouzlí?

Krásnou, lososově růžovou barvou, svěží, jemnou ovocnou vůní a nasládlou, polosuchou chutí. Jeho cuveé je složeno z pečlivě vybíraných modrých hroznů. Jemné, dlouhotrvající perlení povzbudí k chuti především v kombinaci s dezerty nebo zmrzlinou. Příjemně zahraje v míchaných nápojích, jako je například bowle.

Bohemia Sekt

NEALKOHOLICKÉ ŠUMIVÉ VÍNO

Jedinečný požitek z přípitku si teď můžete dopřát v každé situaci. Možná řídíte, očekáváte potomka či prostě zrovna jen netoužíte po něčem alkoholickém. U Bohemia Sekt nealkoholického šumivého vína jsme odstranili alkohol tak, aby neztratil nic ze své výjimečnosti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí Bohemia Sekt nealkoholické šumivé víno náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti.

Bohemia Sekt

NEALKOHOLICKÉ ŠUMIVÉ VÍNO ROSÉ

Svoje oblíbené Bohemia Sekt nealkoholické šumivé víno si teď můžete dopřát i ve svůdné variantě Rosé. Romantická růžová barva a svěží ovocná chuť s převažujícími tóny malin podtrhnou každý zážitek, který by neměl vyprchat z paměti.

Jak vzniká?

Za harmonicky vyváženou chuť vděčí Bohemia Sekt nealkoholické šumivé víno náročnému a šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, vínu vlastní. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti

Bohemia Sekt

Rosé brut

Romantické chvilky nemusejí nutně být sladké. Bohemia Sekt Rosé brut je vynikající růžovou volbou stvořenou pro všechny, kdo raději vyhledávají sušší varianty svého oblíbeného sektu.

Čím vás okouzlí?

Tajemství tohoto sektu s bohatším a zároveň dlouhotrvajícím perlením, s nádhernou lososovou barvou, spočívá ve skvělé kompozici modrých odrůd v cuvée. Ve vůni se projevuje svěžest a ovocnost s tóny lesních plodů. Jeho svěží a harmonická chuť vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb.

Bohemia Sekt

Červený demi sec

Červená je barva vášně a smyslnosti. Podlehněte jí s jedinečnou variantou červeného Bohemia Sektu. Výjimečná chuťová harmonie a jemná, svěží vůně vás potěší nejen ve chvílích, kdy zatoužíte po kapce vášně.

V čem je jeho kouzlo?

Bílý nebo růžový sekt je oblíbená klasika. Už jste ale objevili zcela ojedinělý chuťový zážitek se sektem červeným? Jeho smyslná souhra se sladkými dezerty a čokoládovými pochoutkami vás zcela ohromí. A možná vás inspiruje i k dalším smyslným kombinacím. Ne náhodou je Bohemia Sekt nejprodávanějším červeným sektem u nás.

Bohemia Sekt Exclusive

Chardonnay brut

Jedinečnost tohoto sektu tvoří Chardonnay v cuvée. Odrůda Chardonnay nejen patří mezi nejoblíbenější, ale jedná se o jedinou bílou odrůdu, ze které se vyrábí pravé šampaňské.

Čím si vás získá?

Elegantní sekt „Blanc de Blancs" je stvořen z hroznů atraktivní odrůdy Chardonnay, která mu propůjčuje jedinečný charakter. Je uveden v kondici brut, takže lépe vyniká jeho rafinovaná vůně spojující tóny limetky, pomela a bílých květů s nádechem medu a oříšků v pozadí. Na první pohled okouzlí světle žlutozelenou barvou se zlatými odlesky a velmi jemným perlením, při kterém perličky vystupují pouze v tenkých řetízcích a vytvářejí na obvodu hladiny překrásnou korunu. Tento sekt byl zvolen spotřebiteli jako nejlepší novinka roku 2012 mezi sekty.

Bohemia Sekt Exclusive

Blanc de Noirs brut

Unikátní bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs je druhem sektu, který nemá na českém trhu konkurenci. Je vyráběn z modrých hroznů a je ideálním sektem pro ty, kdo rádi objevují jedinečné chutě a styly.

Čím je unikátní?

Nejčastěji vznikají sekty z bílých vín vyráběných z bílých hroznů – ta jsou pak nazývána Blanc de Blancs. Tajemství jedinečnosti Bohemia Sektu Blanc de Noirs je ve výrobě z vín z hroznů modrých (ze kterých se běžně vyrábějí vína červená). Tato metoda dodává sektu unikátní charakteristiky, odlišné od sektů Blanc de Blancs. Díky modrým hroznům získává štíhlé tělo, přírodní sladkost ovoce i lahodnost a nižší kyselinu. Bohemia Sekt Blanc de Noirs vám učaruje nevšední chutí, jemným perlením a ojedinělým květinovým aroma.

Bohemia Sekt Exclusive

La Fleur

Romantika i nespoutaná vášeň, nevinnost i neodolatelná touha. Podlehněte výjimečnosti Bohemia Sektu La Fleur, jedinečného sektu z pečlivě vybraných aromatických odrůd, který probudí Vaše nejsmyslnější představy.

Čím je výjimečný?

Především svým jedinečným aroma. To je intenzivní, bohaté, připomínající rozkvetlé růže a muškáty v pozadí s tóny exotického ovoce. A samozřejmě také šťavnatou, plnou chutí s příjemným perlením na jazyku a delším, ovocně kořenitým závěrem. Zlatavě žlutá barva s elegantním a bohatým perlením svádí k ochutnání, ideálně ve dvou.

Bohemia Sekt Exclusive

Ryzlink rýnský sec

Králem vín a vínem králů, tak je právem nazýván Ryzlink rýnský. Jeho svěží chuť s jemnou kyselinkou i typická vůně lipového květu změní každou příležitost v opravdu královský zážitek.

Co je pro něj typické?

Tento jednoodrůdový sekt má zelenkavou barvu se zlatavými odstíny a intenzivní jemné perlení. Aroma sektu připomíná sadové ovoce, zejména pak zralé broskve a meruňky, s lehkým podtónem rozkvetlé lípy. Chuť je ovocná, svěží, připomínající tóny citrusů, s harmonickým poměrem kyselin a cukru vytvářející příjemný aromatický závěr.
Doporučujeme podávat ke grilovaným rybám, pečené drůbeži či k tvrdým sýrům.

Ocenění

 

Berliner Wein Trophy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Nár.soutěž vín -  Mikulovské podoblasti 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Concours Mondial de Bruxelles 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 14017F)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017F)
Vinařské Litoměřice 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017F)
TERRAVINO 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14017D)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14017D)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige 36

Bohemia Sekt Prestige 36 získává díky 36 měsícům ležení na kvasinkách a cuvée z odrůd Chardonnay a Rulandské modré své výjimečné chuťové charakteristiky - ušlechtilé terciální tóny, patrnou mineralitu a nádech pečeného toastu. Díky tomu, si tento klenot mezi sekty vychutná každý, ale jen znalec ho dokáže ocenit.

Skutečný klenot mezi sekty

Bohemia Sekt Prestige 36 zaujme jiskrně citronovou až světle zlatavou barvou a jemným, bohatým perlením. Ušlechtilá, jemně ovocná vůně připomíná zralé jablko, v závěru s minerálními tóny a nádechem pečeného toustu. Elegantní, dokonale čistá a příjemně vyvážená chuť sektu je šťavnatá, se svěží pikantní kyselinkou.

Tříleté ležení na kvasinkách dodává sektu ušlechtilé terciální tóny, harmonicky doplňující jeho nezaměnitelný charakter. Vyznačuje se intenzivní, svěží a příjemně strukturovanou perzistencí.

Ocenění

Vinalies Internationales 2019 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 17055N)
Berliner Wein Trophy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 17055G)
ASIA WINE TROPHY 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 17055G, 16024R)
MUVINA Prešov 2018 - Zlatá medaile Champion šumivých vín (Int. šarže vína 17055G)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16024R, 16024P, 16024M)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024R, 16024P, 16024M)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024P)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024P)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024R)
Vinalies Internationales 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024P)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024E, 15025L)
MUNDUSvini 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024E, 15025L)
AWC VIENNA 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15025L)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024C)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16024E)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15025L)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15025L)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15025L)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16024C, 15025L)
TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14015J)
Nár. soutěž vín - znojemské podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025E)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015J)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015G, 14015K, 14015J)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (Int. šarže vína 14015K)
Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - Vítěz kategorie, zlatá medaile (Int. šarže vína 15025C)
San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015J)

Concours Mondial de Bruxelles 2015 -  zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vinařské Litoměřice 2015 -  zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14022A, 14019A, 14015B, 2044C)
OENOFORUM 2015 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 14015B)
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A, 14015B) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (Int. šarže vína 14019A) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A, šarže 14015C), Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 2044C)
DECANTER London, Velká Británie 2015 - diplom (Int. šarže vína 14019A), bronzová medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vinalies Internationales 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2044A)
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - bronzová medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile - nejlepší šumivé víno z východní Evropy (Int. šarže vína 14019A)
Concours Mondial de Bruxelles 2015, Belgie - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
San Francisco IWC 2015, USA -  stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019A), stříbrná medaile (Int. šarže vína 2044C)
Vind Du Monde, Paříž, Francie 2015 - zlatá medaile 
VinaAngora Hungary 2015, Maďarsko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14019A)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015J)


Bohemia Sekt Prestige

Prestige brut

Tento klenot je v tuzemsku nejprodávanějším sektem vyráběným tradiční metodou. Pro svůj jedinečný charakter je ideální pozvánkou do světa prestižních šumivých vín. A ideálním dárkem pro každého znalce s vytříbeným vkusem.

Čím je výjimečný?

Bohemia Sekt Prestige brut je neopakovatelné šumivé víno, vyráběné tradiční metodou s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée vzniklo jedinečnou kombinací jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Bohemia Sekt Prestige brut má unikátní jiskrný vzhled, nezaměnitelnou chuť, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Svou výjimečnost Bohemia Sekt Prestige brut již mnohokrát potvrdil na prestižních výstavách po celém světě.

Ocenění

 

Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025B)
Nár.soutěž vín -  Mikulovské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025A)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16025A)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16025A)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016E)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile  (Int. šarže vína 14016E)
Concours Mondial de Bruxelles 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016E)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14016E)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2014 - bronzová medaile (Int. šarže vína 2042B)
GRAND PRIX VINEX 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2042B)
Nomin.soutěž slovácké podoblasti 2014 -Nominace do Salonu vín 2015 (Int. šarže vína 2042B)
JAROVÍN ROSÉ 2015 - broznzová medaile (Int. šarže vína 14016)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14016)
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - diplom (Int. šarže vína 14016) 
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14016) 

Bohemia Sekt Prestige

Prestige rosé brut

I mezi sekty vyráběnými tradiční metodou najdou romantické duše svou oblíbenou růžovou variantu. Dopřejte si půvab růžového sektu skutečně na úrovni. Není žádným překvapením, že tento jedinečný sekt je nejprodávanějším rosé sektem vyráběným tradiční metodou.

Co jej dělá výjimečným?

Bohemia Sekt Prestige rosé brut má skutečně jedinečný charakter. I tato varianta vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 12-15 měsíců. Vína pro cuvée pocházejí z modrých hroznů odrůd Rulandské modré, Frankovka a Zweibeltrebe z vybraných vinic jižní Moravy. Bohemia Sekt Prestige rosé brut vás okouzlí svou příjemnou lososovou barvou a jemným dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni zaujme ovocnými tóny připomínajícími lesní jahody a maliny. Jeho chuť je svěží, lehká a ovocná. I tato varianta již posbírala mnohá ocenění na prestižních tuzemských i zahraničních výstavách.

Ocenění

 

MUNDUSvini 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 17055E)
Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 17055E)
Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 17055D)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16024L) 
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 16024L)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025I)
AWC VIENNA 2017 - Diplom (Int. šarže vína 16024D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15025N)
Nár.soutěž vín - Znojemské podoblasti 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16024G)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16024D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 15025I)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15025N)

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)
MUNDUSvini 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (šarže 14015H, 15025D)

Nár.soutěž vín - slovácké podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015H)

Valtické vinné trhy 2014 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2052M)
Vinařské Litoměřice 2014 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
San Francisco IWC 2014 stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
OENOFORUM 2014 stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
Prague Wine Trophy 2014 2. kolo stříbrná medaile (Int. šarže vína 2052M)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D), zlatá medaile (Int. šarže vína 14025D), bronzová medaile (Int. šarže vína 14015D) 
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D) 
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14015D, 14023D, 3046D) 
GRAND PRIX VINEX 2015, Brno - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14015D)  
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14023D)  
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14023D)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - zlatá medaile (Int. šarže vína 1415D), stříbrná medaile (Int. šarže vína 14023D)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020D) 
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (Int. šarže vína 14023D)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14015H)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige demi sec

Bohemia Sekt Prestige demi sec jsme stvořili pro všechny, kdo ocení prémiové sekty vyráběné tradiční metodou a zároveň vyhledávají polosuché varianty. Je jasným důkazem, že tyto dvě skutečnosti se mohou skvěle snoubit. Jeho výjimečnost potvrzují i mnohá ocenění na významných soutěžích.

Co na něm oceníte?

Prémiový Bohemia Sekt Prestige demi sec vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée je stvořeno z jedinečné kombinace jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest. Vyniká dlouhotrvajícím perlením, příjemnou zelenkavě zlatavou barvou, bohatou chutí s dlouho doznívající perzistencí a harmonickými tóny typickými pro kondici demi sec.

Ocenění

Vinalies Internationales 2019 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 17060B)
ASIA WINE TROPHY 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030G)
Nár.soutěž vín - Mikulovské podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a velká zlatá medaile (Int. šarže vína 16030G)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 16025C)
MUVINA Prešov 2018 - Diplom (Int. šarže vína 16030G)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Velká zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16030F)
GRAND PRIX VINEX 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague Wine Champion (Int. šarže vína 16030F)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16030E)
Vino Ljubljana 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030F)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030F, 16030E)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16030F)
Vinalies Internationales 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína16030E)
TERRAVINO 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16030E)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15033E)
AWC VIENNA 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 15033E, 16031A)
Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16030D)
Nár.soutěž vín - Velkopavl. podoblasti 2017 - Stříbrná medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína16030C)
San Francisco IWC 2017 - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16030D)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile  (Int. šarže vína 15033E)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 15033E)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 16031A)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15033E)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 16031A)

TERRAVINO 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011F)
AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011F, 15033)

San Francisco IWC 2016 - zlatá medaile
 (Int. šarže vína 14011F)
Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020)
Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020), diplom (Int. šarže vína 14011A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 14020)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020, 14011A)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020)
DECANTER London, Velká Británie - diplom (Int. šarže vína 14020) 
IWSC Londýn 2015, Velká Británie - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020), bronzová medaile (Int. šarže vína 14011A) 
MUVINA Prešov 2015, Prešov, Slovensko - zlatá medaile (Int. šarže vína 14020)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14020), stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011A)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 14011)
IWSC Hong Kong 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 14011F)

Bohemia Sekt Prestige

Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají – naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Vychutnejte si požitek z Bohemia Sekt Prestige Chardonnay, sektu typu Blanc de Blancs připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi.

Čím je jedinečný?

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay si vás ihned získá svou zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Vůně je elegantní s bohatým aroma citrusového a sadového ovoce, v pozadí s tóny bílých květů. Chuť je šťavnatá, medově hebká, připomínající sušené ovoce, s delším závěrem. Tento jedinečný sekt vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců.

Speciální sekty

Bohemia Sekt Prestige Limited edition

Do řady Bohemia Sekt Limited edition zařazujeme malé výjimečné šarže sektů, o které se chceme podělit se všemi, pro něž se objevování nekonečného světa sektů stalo vášní. Dárkové balení obsahuje lahev 0,75 l.

Objevujte svět sektu

Tento unikátní sekt z odrůdy Chardonnay má jiskrně zlatavou barvu a velmi jemné, dlouhotrvající perlení. Vůně sektu je plná, příjemně intenzivní a přesto dokonale jemná, s tóny tropického ovoce, lučního medu a máslových sušenek. Díky pikantní kyselince je chuť šťavnatá a svěží, s jemnými tóny pomerančové kůry a kandovaného ovoce. V závěru pak dominuje strukturovaná perzistence s lehkou a jemnou kořenitostí. 

Ocenění

 

Nár.soutěž vín -  Slovácké podoblasti 2018 - Sříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Valtické vinné trhy 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 16026H)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16026H)
KRÁL VÍN České republiky 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026H)
Salon vín - Národní soutěž vín ČR 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026C)
MUNDUSvini 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027B)
AWC VIENNA 2017 - diplom (Int. šarže vína 16026C)
San Francisco IWC 2017 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 16026D)
OENOFORUM 2017 - Zlatá medaile a vítěz kategorie (Int. šarže vína 16026D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 15027B)

AWC VIENNA 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027)
AWC VIENNA 2016 - diplom (Int. šarže vína 3039D)

Nár.soutěž vín - velkopavl. podoblasti 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3039D)
San Francisco IWC 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3039D)
Vinařské Litoměřice 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3045), zlatá medaile (Int. šarže vína 2050C)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Silver (Int. šarže vína 3045)
GRAND PRIX VINEX 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 3045)
OENOFORUM 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2050C) 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - bronzová medaile (Int. šarže vína 2050C)
KRÁL VÍN České republiky 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2050C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 15027)

Speciální sekty

Chateau Radyně

PROPADNOUT SEKTŮM V KATEGORII EXTRA BRUT JE ZNÁMKOU VYZRÁLOSTI A OSOBITÉHO VKUSU. POKUD CHCETE OBJEVIT TUTO VÝJIMEČNOU KATEGORII, CHÂTEAU RADYNĚ VÁM BUDE TÍM NEJLEPŠÍM PRŮVODCEM.

Čím je unikátní?

Château Radyně je sekt připravený tradiční metodou kvašením v lahvi. Je jedinečný nízkým obsahem zbytkového cukru, který jej řadí do kategorie Extra brut. Dává tak vyniknout dokonalé harmonii a ušlechtilé perzistenci chuti předurčené dlouhým ležením sektu na kvasinkách. Právem se řadí mezi špičku sektů z České republiky. Již od roku 1945.

Ocenění

Vinalies Internationales 2019 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14019D)
ASIA WINE TROPHY 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
MUNDUSvini 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
Nár.soutěž vín -  Znojemské podoblasti 2018 - Vítěz kategorie a zlatá medaile (Int. šarže vína 14019D)
Champagne&Sparkling Wine World Championships Ltd 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
MUVINA Prešov 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Prague Wine Trophy 2018 1. kolo - Prague gold (Int. šarže vína 3042A)
Valtické vinné trhy 2018  - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Vinařské Litoměřice 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Les Grand Concours du Monde 2018 Strasbourg 2018 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 3042A)
Vinalies Internationales 2018 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 3042A)
Salon vín - Národní soutěž vín ČR 2018 - Salon vín ČR 2018 a Zlatá medaile (Int. šarže vína 2047A)
ASIA WINE TROPHY DEAJEON 2017 - Zlatá medaile (Int. šarže vína 14019D)
MUNDUSvini 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
AWC VIENNA 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 114019D)
San Francisco IWC 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
Decanter World Wine Awards 2017 London - Bronzová medaile (Int. šarže vína 14019D)
Concours Mondial de Bruxelles 2017 - Stříbrná medaile (Int. šarže vína 14019D)
Prague Wine Trophy 2017 1. kolo - Prague Regional Champion (Int. šarže vína 14019D)

TERRAVINO 2015 - zlatá medaile (Int. šarže vína 2045A)
AWC VIENNA 2016
- stříbrná medaile (Int. šarže vína2045A)

San Francisco IWC 2016 - bronzová medaile (Int. šarže vína 2045A)

IWSC London 2015 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035A)
Prague Wine Trophy 2015 1. kolo - Prague Gold (Int. šarže vína 1035C)
GRAND PRIX VINEX 2015 - Velká zlatá medaile (Int. šarže vína 1035C)
Salon vín České republiky 2015 - umístění v salonu vín 
Valtické vinné trhy 2015, Valtice - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035C) 
OENOFORUM 2015, Velehrad - zlatá medaile (Int. šarže vína 1035C) 
KRÁL VÍN České republiky 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035C) 
DECANTER London, Velká Británie 2015 - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035A)
AWC VIENNA 2015, Vídeň, Rakousko - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1035C)
MUNDUS VINI 2015, Neustadt, Německo - stříbrná medaile (Int. šarže vína 1190)
San Francisco IWC 2015, USA - bronzová medaile (Int. šarže vína 1035C)
IWSC Hong Kong 2016 - stříbrná medaile (Int. šarže vína 2045A)

Speciální sekty

Louis Girardot

Poznejte nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti Bohemia Sekt, pojmenovaný na počest Louise Girardota, špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín, který v počátcích výroby sektů ve Starém Plzenci zasvěcoval místní sklepmistry do tajů jejich výroby.

Proč je naší vlajkovou lodí?

Louis Girardot, náš nejušlechtilejší sekt, vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírány nejlepší ročníky bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24-36 měsíců; dlouhé zrání mu dodává velmi jemné dlouhotrvající perlení a zároveň je nezbytné k vytvoření dokonale vyzrálé a harmonické charakteristiky.
Sekt Louis Girardot vyniká příjemnou zlatavě žlutou barvou, naleželým buketem a harmonickou chutí s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Pravidelně získává ocenění za mimořádnou kvalitu na nejvýznamnějších tuzemských i světových soutěžích. I proto se zaslouženě dočkal vskutku královské pocty: sekt Louis Girardot byl po pečlivé volbě servírován britské panovnici, Její královské výsosti Alžbětě II., během její návštěvy v Praze.

 

Aktuality

9.6.2021

BOHEMIA SEKT a Plzeňský kraj potvrzují podpisem deklarace další spolupráci

V pátek 4. června 2021 bylo oficiálně potvrzeno další pokračování spolupráce společnosti BOHEMIA SEKT a Plzeňského kraje.

8.4.2021

Společnost BOHEMIA SEKT obhájila certifikaci Mamma/Parent Friendly udělovanou společnostem přátelským k rodině

Skloubení profesního a rodinného života není vždy snadné. Certifikát Mamma/Parent Friendly je udělován společnostem, které na tuto skutečnost berou zřetel, svým zaměstnancům vycházejí vstříc a snaží se jim usnadnit sladění obou sfér života.

3.2.2021

Celkové prodeje společnosti BOHEMIA SEKT se v roce 2020 meziročně mírně zvýšily

BOHEMIA SEKT prodal v loňském roce bezmála 30 milionu lahví sektů, perlivých vín, šumivých nápojů a tichých vín. To představuje meziroční nárůst o 2 %.

15.1.2021

Porota soutěže Vinařství roku vybrala finalisty: Do finální trojice v kategorii velké vinařství postoupilo i vinařství Habánské sklepy

Prestižní soutěž o titul Vinařství roku 2020 zná všech devět finalistů v kategoriích malé, střední a velké vinařství. V kategorii velké vinařství, tedy s produkcí nad 250 000 l za rok, bylo vybráno i vinařství Habánské sklepy z Velkých Bílovic.

7.1.2021

Mezi stovkou nejlepších vín: Prémiové sekty a vína skupiny BOHEMIA SEKT uspěly v Salonu vín 2021

Salon vín České republiky představil novou kolekci sta nejlepších moravských a českých vín pro letošní rok. Mezi zlatými medailisty jsou i vína Vinařství Pavlov a vinařství Chateau Bzenec. Mimořádný úspěch sklidily i sekty z produkce BOHEMIA SEKT. Prémiový sekt Louis Girardot 2015 byl vyhlášen vítězem kategorie šumivých vín.

14.12.2020

Prémiový sekt Louis Girardot se stal vítězem Salonu vín 2021 v kategorii sektů

Vítězem kategorie šumivých vín naší nejvyšší a největší domácí soutěže Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2021 se stal Louis Girardot 2015 z produkce společnosti BOHEMIA SEKT.

11.12.2020

BOHEMIA SEKT opět děkuje zdravotníkům v první linii z Fakultní nemocnice Plzeň

Společnost BOHEMIA SEKT ze Starého Plzence navazuje na jarní poděkování zdravotníkům z covidových pracovišť Bory a Lochotín Fakultní nemocnice Plzeň a pro chvíle po náročných směnách jim posílá 500 lahví sektu Bohemia Sekt speciální limitované edice „Buďte Spolu“.

17.9.2020

Bohemia Sekt Prestige brut uspěl v prestižní vinařské soutěži Concours Mondial de Bruxelles

Ve 27. ročníku mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles získala společnost BOHEMIA SEKT 8 medailí za své sekty a tichá vína.

22.7.2020

BOHEMIA SEKT uleví životnímu prostředí. V Mikulově postavil novou čističku vod

Vinařství Víno Mikulov, které patří do skupiny BOHEMIA SEKT, uvedlo do provozu vlastní čistírnu odpadních vod. Celková investice včetně stavebních prací dosáhla 28 milionů korun.

11.6.2020

Réva vinná vykvetla včas a sucho je zažehnáno, pochvalují si vinohradníci

Vinohradníci dostali od přírody první znamení, kdy se mají letos nachystat na sklizeň hroznů.