Zavřít

Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

Mladé sommelierky zabodovaly – obsadily 1. a 3. místo v soutěži BOHEMIA SEKT Trophée Talent 2014

Představíte si pod pojmem sommelier především elegantní muže, kteří dlouze degustují a zasvěceně mluví o víně? Za pár let už to může být jinak. Na vrchol sommelierství se dostávají mladé dívky. V soutěži BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent obsadilo něžné pohlaví ty nejvyšší příčky.

Zlatou medaili a titul Bohemia Sekt Trophée Talent 2014 získala Erika Juránková. Tato studentka ze Znojma (SOU a SOŠ SČMSD Znojmo) přesvědčila odbornou porotu svými odbornými a především praktickými dovednosti – dekantaci červeného vína a slepou degustaci sektů zvládla s přehledem. Při hodnocení přeskočila Erika Juránková i loňského vítěze Tomáše Čížka ze společnosti Sekt Jan Petrák, ten se letos umístil na druhém místě.

I na třetí příčku v soutěži dosáhla dívka – bronz si odnesla Michaela Stuchlíková, spolužačka Eriky Juránkové. „Studenti středních škol nás nepřestávají překvapovat. Jejich odborné znalosti, ale také noblesa a profesionalita při servírování vína mohou směle konkurovat i mnohem zkušenějším a starším sommelierům. Myslím, že se v naší profesi máme do budoucna na co těšit,“ komentuje výsledky soutěže člen poroty Tomáš Brůha, sommelier společnosti BOHEMIA SEKT a trojnásobný držitel titulu Sommelier roku ČR.

Fotografie