Přeskočit na obsah

DoVinic.cz a UV Boosting inspiruje další vinaře

Na konci ledna pořádala společnost BOHEMIA SEKT v rámci svého programu DoVinic.cz kulatý stůl pro své moravské a slovenské vinařské kolegy.  Setkání bylo zaměřeno na oblast udržitelných technologií a postupů ve vinařství. Velkou pozornost věnovali vinaři technologii UV Boosting, která bez použití chemických látek posiluje imunitu rostlin révy vinné. „Zvyšování efektivity a udržitelnosti vinohradnictví se dlouhodobě … Více
Zobrazit článek

Tři nejvyšší ocenění pro Bohemia Sekt Prestige na San Francisco International Wine Competition

Prestižní americká soutěž vín San Francisco International Wine Competition zveřejnila seznam nejlepších vín roku 2023. V konkurenci více než dvou tisíc účastníků zaznamenala velký úspěch skupina BOHEMIA SEKT, která posbírala hned 12 ocenění, z toho 3 velké zlaté medaile, 2 zlaté, 6 stříbrných a 1 bronzovou. O všechny tři velké zlaté medaile se postaraly sekty z prémiové řady … Více
Zobrazit článek

BOHEMIA SEKT spouští udržitelný program „DoVinic“

Klimatické změny a nestálost počasí v posledních letech mají výrazný dopad na pěstování vinné révy v Česku. BOHEMIA SEKT reaguje na tuto situaci programem „DoVinic“, který má za cíl podpořit efektivní a udržitelnou péči o vinice a boj se suchem. Hlavním cílem programu je uchovat moravské vinice tak, aby mohly produkovat moravské hrozny i pro budoucí generace.
Zobrazit článek

Extrémní horko uspává vinohrady

Všeobecně platí, že réva vinná je teplomilná rostlina, která preferuje mírné a teplé klima. Ovšem extrémní teploty přesahující 30 °C, které nyní panují v Česku, rostlinám nesvědčí a dostávají je do útlumu podobného spánku. Během něj přestávají v rostlině probíhat fyziologické procesy, které jsou potřebné pro její růst a vývoj.
Zobrazit článek

BOHEMIA SEKT testuje pokrokovou technologii UV boosting

Skupina BOHEMIA SEKT testuje nový způsob péče o vinohrady. První zkouška průkopnické technologie na bázi ultrafialového záření UV-C, kterou vyvinul tým studentů a profesorů na univerzitě ve městě Avignon na jihu Francie, proběhl tento týden na vinicích poblíž Mikulova.
Zobrazit článek

Buďme Spolu na sítích