Přeskočit na obsah

BOHEMIA SEKT spouští udržitelný program „DoVinic“

Klimatické změny a nestálost počasí v posledních letech mají výrazný dopad na pěstování vinné révy v Česku. BOHEMIA SEKT reaguje na tuto situaci programem „DoVinic“, který má za cíl podpořit efektivní a udržitelnou péči o vinice a boj se suchem. Hlavním cílem programu je uchovat moravské vinice tak, aby mohly produkovat moravské hrozny i pro budoucí generace.
Zobrazit článek

Extrémní horko uspává vinohrady

Všeobecně platí, že réva vinná je teplomilná rostlina, která preferuje mírné a teplé klima. Ovšem extrémní teploty přesahující 30 °C, které nyní panují v Česku, rostlinám nesvědčí a dostávají je do útlumu podobného spánku. Během něj přestávají v rostlině probíhat fyziologické procesy, které jsou potřebné pro její růst a vývoj.
Zobrazit článek

BOHEMIA SEKT testuje pokrokovou technologii UV boosting

Skupina BOHEMIA SEKT testuje nový způsob péče o vinohrady. První zkouška průkopnické technologie na bázi ultrafialového záření UV-C, kterou vyvinul tým studentů a profesorů na univerzitě ve městě Avignon na jihu Francie, proběhl tento týden na vinicích poblíž Mikulova.
Zobrazit článek

BOHEMIA SEKT slavil úspěch v Texasu

14 medailí si odvážejí vína a sekty z produkce společnosti BOHEMIA SEKT z mezinárodní vinařské soutěže v americkém Texasu. Bohemia Sekt Prestige demi sec získala dokonce ocenění Double Gold. Celkem bylo v soutěži hodnoceno tisíc vín ze 13 zemí světa.
Zobrazit článek

Buďme Spolu na sítích