Přeskočit na obsah
Zpět na výpis

Tři nejvyšší ocenění pro Bohemia Sekt Prestige na San Francisco International Wine Competition

Prestižní americká soutěž vín San Francisco International Wine Competition zveřejnila seznam nejlepších vín roku 2023. V konkurenci více než dvou tisíc účastníků zaznamenala velký úspěch skupina BOHEMIA SEKT, která posbírala hned 12 ocenění, z toho 3 velké zlaté medaile, 2 zlaté, 6 stříbrných a 1 bronzovou. O všechny tři velké zlaté medaile se postaraly sekty z prémiové řady Bohemia Sekt Prestige.

San Francisco International Wine Competition je jednou z nejstarších a největších mezinárodních soutěží vín na světě. Od svého založení v roce 1980 sestavují hodnocení soutěžních vín každý rok desítky porotců z řad vysoce respektovaných profesionálů vinařského světa. Nejinak tomu bylo i ve 43. ročníku, v jehož porotě zasedlo 84 vinařských expertů. Mezi udělovanými medailemi jsou těmi nejvyššími GOLD a GREAT GOLD. Patří vínům, jež se vyznačují prvotřídní kvalitou, a řadí je na pomyslný vrchol v dané kategorii. Velké zlaté medaile získává jen pár vybraných vín, která zlatou medailí ohodnotili všichni porotci. V tomto ročníku se mezi ně zařadila hned tři šumivá vína z řady Bohemia Sekt Prestige.

„Na naší práci si dáváme záležet a snažíme se zákazníkům přinášet jen to nejlepší. Prestižní ocenění ze soutěže San Francisco International Wine Competition nám samozřejmě udělalo velkou radost. Tři nejvyšší medaile pro šumivá vína z řady Prestige jsou ohromným úspěchem a uznáním naší pečlivé práce. Jde o sekty, které vyrábíme tradiční metodou kvašením v lahvi, které necháváme zrát na kalech od dvanácti měsíců až po několik let. Ocenění tak potvrzuje naši filozofii, že na to nejlepší se vyplatí počkat,“ neskrývá nadšení Josef Švéda, hlavní sklepmistr společnosti BOHEMIA SEKT.

 

Název vína Ročník Získané ocenění
Bohemia Sekt Prestige 36 brut 2019 Grand Gold
Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2021 Grand Gold
Bohemia Sekt Prestige rosé brut 2021 Grand Gold
Bohemia Sekt Prestige brut 2021 Gold
Louis Girardot brut 2020 Gold
Bohemia Sekt Prestige brut 2020 Silver
Bohemia Sekt Prestige demi sec 2021 Silver
Chateau Bzenec brut 2017 Silver
Chateau Bzenec brut 2018 Silver
Chateau Bzenec brut 2020 Silver
Chateau Bzenec brut 2021 Silver
Chateau Bzenec brut 2019 Bronze

 

Letos se konal již 23. ročník Salonu vín – národní soutěže vín. Celkem odborná komise posuzovala 2629 vzorků přihlášených do nominačních kol, které pak prošly prvním (1506 vzorků) i finálovým (400 vzorků) kolem hodnocení, vybrána byla stovka vín. I díky tomu je Salon vín – národní soutěž vín výkladní skříní tuzemského vinařství a titul Šampiona je nejvyšší dosažitelnou metou pro víno v České republice. Prestižní ocenění zlatými a stříbrnými medailemi jsou pak nezpochybnitelnou garancí nejvyšší možné kvality vín. Více informací o soutěži na www.vinarskecentrum.cz

.

Zpět na výpis

Buďme Spolu na sítích