Zavřít

Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

Německý test ocenil kvalitu Pražské vodky

Starý Plzenec 30. června 2016 – Německá společnost DLG, jež se dlouhodobě zaměřuje na testování produktů, udělila Pražské vodce zlatou medaili. Potvrdila tak její vysokou kvalitu. Pro Pražskou vodku je to letos již druhé významné ocenění.

Ocenění, které DLG potravinám uděluje, vychází nejen ze senzorických vlastností výrobků, jejich barvy, vůně a chutě, ale hodnotí se i obsah alkoholu, množství cukru či obal. „Německo je známo svými vysokými nároky na kvalitu. Právě proto je toto ocenění pro nás důležité. Zároveň je dobré srovnávat tuzemské produkty i se zahraniční konkurencí," říká manažer Pražské vodky Marek Žižkovský.

DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) je evropskou odbornou organizací, která hodnotí kvalitu potravin. V rámci testování oceňuje nezávislé centrum jednotlivé produkty na základě předem daných kritérií senzorické analýzy. „Jenom nadprůměrně kvalitní výrobky mohou obdržet bronzovou, stříbrnou nebo dokonce zlatou medaili," popisuje Thomas Burkhardt z testovacího centra DLG.

Organizace každý rok otestuje přes 27 tisíc produktů, například maso, víno, pivo nebo právě lihoviny. V této oblasti se kromě vodky zaměřuje také na rumy, giny či jiné pálenky. V minulých letech v testu uspěly například lihoviny od Rudolfa Jelínka.

Pražská vodka už letos získala stříbrnou medaili na soutěži San Francisco World Spirits Competition 2016, loni zabodovala stejným oceněním v mezinárodním degustačním klání Concours Mondial de Bruxelles – Spirits Selection 2015 a také bronzem z evropské degustační soutěže United Vodka.

Pražská vodka: Ta naše

Je jiná, je jedinečná. Pečlivě vybraná zrna té nejlepší pšenice jsou základem vysoce kvalitního lihu. Ten se mnohanásobně destiluje v nejmodernějších destilačních kolonách. Dokonale čistá voda, jež je zbavena veškerých nežádoucích látek, které mohou ovlivnit chuťové vlastnosti nápoje, a tradiční výrobní proces. To vše je zárukou jemné vůně a lahodné chuti, kterou oceníte samotnou, s ledem nebo v míchaných nápojích. Orientační cena: 169 Kč.