Zavřít

Pomáháme lidem vychutnat si jedinečné okamžiky života,
prožívat radost a dělit se o ni se svými blízkými.

Narozeniny Zdeňka Svěráka oslavili lidé v českých kinech sklenkou Bohemia Sektu

Starý Plzenec 30. 3. 2016 – K srdečným oslavám, které se konají u příležitosti 80. narozenin Zdeňka Svěráka, se připojil i BOHEMIA SEKT. Ve všech 67 kinech po celé České republice, kde se v pondělí 28. března konala obnovená premiéra filmu Obecná škola, si lidé mohli připít na zdraví oslavence sklenkou Bohemia Sektu.

Promítání digitálně obnovené verze komedie, ke které Zdeněk Svěrák napsal scénář i si v něm zahrál jednu z hlavních rolí, zorganizoval jeho syn a režisér filmu Jan. „Bylo nám ctí, že jsme se mohli podílet na tomto velkém narozeninovém dárku, který Jan Svěrák přichystal pro svého otce, a že jsme mohli společně s tisíci návštěvníky kin poblahopřát výjimečnému dramatikovi, scénáristovi a herci k jeho krásnému životnímu jubileu," říká ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek.

Film Obecná škola, který vychází ze vzpomínek Zdeňka Svěráka na dětství, byl o velikonočním pondělí uváděn nejen v kinech u nás, ale také pro krajany a příznivce českého jazyka v zahraničí. Zhlédly ho tak tisíce lidí v Evropě, Americe, Asii či Austrálii i na Novém Zélandě.

Fotografie